Kahramanmaraş'ta 19 Eylül kutlaması

19 Eylül Gaziler Günü kutlama programı, Kahramanmaraş kent merkezinde Atatürk Meydanı'nda düzenlenen tören ile başladı.

Törende, Vali Mükerrem Ünlüer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hanifi Toptaş, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Ali Küpeli ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Tayfur Özbek, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
 
Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Müteakip Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Ali Küpeli ise günüm anlam ve önemine dair konuşma yaptı.
 
Şehitlik ziyareti ile devam eden programda, Vali Ünlüer; şehit aileleri, gaziler ve protokol üyeleri ile birlikte şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıp dua etti.
 
Vali Ünlüer, Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici ve beraberindeki heyeti ile birlikte 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kahramanmaraş Şubesi’ne ziyaretlerde bulundu.
 
Burada bir konuşma yapan Vali Ünlüer: “Aziz vatanımız uğruna canı pahasına mücadele etmiş ve bu yolda şehit olmayı göze almış kahraman gazilerimizin vatanı için verdiği mücadele hiçbir şeyle ölçülemez. Sizlerin emanet ettiği bu vatana sahip çıkacağız ve ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için el birliğiyle çalışmalarımızı yürüteceğiz. Şehit ailelerimize ve gazilerimize devletimizin kapısı her zaman açıktır. Bu vesileyle, 19 Eylül Gaziler Gününüzü tebrik ediyor, tüm gazilerimize huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.” dedi.
 
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Ali Küpeli ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Tayfur Özbek ise Vali Ünlüer ve beraberindeki heyete, anlamlı ve nazik ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti ifade etti.
 

Bakmadan Geçme