Eğitim

Eğitim Haberleri

Kahramanmaraş’ın 2 ilçesinde eğitim 27 Mart’ta başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay'da 27 Mart'ta başlaması planlanan eğitim öğretim süreçleri kapsamında yürütülen hazırlık çalışmalarına ilişkin düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Özer, depremden etkilenen Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Hatay'ın bazı ilçelerinde 27 Mart'tan itibaren kademeli şekilde eğitime başlanacağını açıkladı.

Kahramanmaraş dahil 4 İldeki özel takviye kursları bugün başladı

Eğitim öğretime 27 Mart tarihine kadar ara verilen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'daki özel öğretim kursları ile özel okulların takviye kursları arasından isteyenler 20 Mart 2023 tarihi itibarıyla mevcut binalarında, aynı ildeki farklı binalarda veya geçici eğitim mekânlarında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayabilecek.

Deprem bölgesinde 761 DYK noktası oluşturuldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem felaketinin yaşandığı illerde LGS ve YKS'ye girecek 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin sınavlara hazırlık sürecine destek olmak için 761 DYK noktası oluşturulduğunu söyledi.

Başkan Güngör: En önemli güç kaynağımız yavrularımız

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile birlikte Kılavuzlu Geçici Barınma Merkezi’nde çocuklar için oluşturulan eğitim çadırlarını ziyaret eden Başkan Güngör, ‘Geleceğe ışık tutan evlatlarımız, zor zamanların üstesinden gelebilmemiz için en önemli güç kaynağımız. Yavrularımızın eğitimlerinin kesintisiz sürmesi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz’ dedi.

Deprem bölgesinden nakil yaptıran öğrencilerin sayısı 242 Bin 904’e ulaştı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen on ildeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde öğrenim gören toplam 242 bin 904 öğrencinin, talepleri doğrultusunda başka illere nakillerini yaptıklarını bildirdi.

MEB, çadır iddialarına açıklık getirdi

Deprem bölgesinden satın alınan çadırların Bursa'ya getirilerek üzerine logo basıldığı ve yeniden bölgeye gönderildiğine ilişkin iddialara Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’ndan yalanlama.

LGS ve YKS'ye girecek depremzede öğrenciler için önemli toplantı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesinde Bakanlıkça yürütülen faaliyetlere ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere Bakan Yardımcıları ve tüm genel müdürlerin katılımıyla düzenlenen toplantıya başkanlık etti.

Osmaniye ve Adana'da eğitim süreçlerine ilişkin koordinasyon toplantısı yapıldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesinde yürütülen çalışmaları yerinde incelemek ve eğitim öğretim süreçlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere Osmaniye ve Adana'da AFAD Koordinasyon Merkezi'nde yapılan toplantıya katıldı.

Başkan Mahçiçek: Gençlerimizin geleceği çok daha önemli hale geldi

Onikişubat Belediyesi’nin Şehit İlhan Güleç Bilgi ve Kültür Evi ile Sosyal Etkinlik Merkezi’nde düzenlediği Üniversite Hazırlık Kursları, deprem felaketinin ardından eğitim-öğretime çadırda devam ediyor. Öğrenciler, Çukurova Lisesi Bahçesi’nde kurulan eğitim çadırında üniversite sınavına hazırlanıyor.

MEB-EKYS, 21 Mayıs'ta yapılacak

2023 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2023 MEB-EKYS) 21 Mayıs'ta yapılacak. Alınan karar gereği Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da 2023 MEB-EKYS gerçekleştirilmeyeceği için daha önce bu illeri tercih eden adayların belirtilen sürede sınav merkezi tercihini güncellemeleri gerekiyor.

649 DYK noktası oluşturuldu

Milli Eğitim Bakanlığınca Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin sınavlara hazırlık sürecine destek için 649 DYK noktası oluşturuldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, destekleme ve yetiştirme kurslarına öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

217 Bin 246 depremzede öğrenci başka illere kaydını aldırdı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen on ildeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde öğrenim gören toplam 217 bin 246 öğrencinin, talepleri doğrultusunda başka illere nakillerini yaptıklarını bildirdi.

Deprem bölgesinde eğitim, 1.476 noktada devam ediyor

Şanlıurfa, Diyarbakır ve Kilis'te 1 Mart'ta eğitim öğretim başladı. Üç kentte örgün eğitimle birlikte destek çalışmaları da devam ediyor.

202 Bin 817 depremzede öğrenci nakil yaptı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 10 ildeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde öğrenim gören toplam 202 bin 817 öğrenci, talepleri doğrultusunda başka illere nakil yaptırdı.

Adana'da eğitim öğretim 13 Mart'a ertelendi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adana'da eğitim öğretime başlama tarihinin 13 Mart'a ertelendiğini açıkladı.

MEB, tüm birimlerini seferber etti

Milli Eğitim Bakanlığı, asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde arama kurtarma faaliyetlerinden barınmaya, sıcak yemek imkânından psikososyal destek hizmetlerine kadar birçok alanda depremin yaralarını sarmak için canla başla çalışmalarını sürdürüyor.

OHÂL bölgesindeki öğretmen ve MEB personeline yer değişikliği hakkı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, dört eğitim sendikasının temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda Bakanlıkça yılda 2 kez yapılan mazeret tayininin bu yıl deprem nedeniyle 3'e çıkarılması kararlaştırıldı.

Depremzede öğrencilere eğitim seti gönderilmeye başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, depremzede öğrencilerin ders kitabı ve yardımcı kaynakların yanı sıra tüm kırtasiye ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanan eğitim setlerini öğrencilere ulaştırmaya başladı. Buna göre basımı tamamlanan 7.5 milyon ders kitabı ve 5.5 milyon yardımcı kaynak ile ilk etapta 130 bin kırtasiye seti öğrencilere ulaştırılmaya başlandı.

99 Bin 853 öğrenci, naklini 71 ildeki okullara aldırdı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 21 Şubat tarihi itibarıyla deprem bölgesindeki illerden 99 bin 853 öğrencinin 71 ile nakil işlemlerinin gerçekleştirildiğini açıkladı.

Toplam 1227 haber.