Eğitim

Eğitim Haberleri

Okullarda, gıda güvenliği eğitimleri

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü personelleri, ile Okullarda Gıda Güvenilirliği Bilgilendirme eğitimlere devam ediyor.

Yıl sonuna kadar dersliklerin yüzde 90'ı etkileşimli tahtayla buluşacak

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrenme süreçlerinin teknolojik altyapıyla desteklenmesi amacıyla 2022 yılı sonuna kadar 23 bin etkileşimli tahtanın kurulumu ile Eğitimde FATİH Projesi kapsamında toplamda 545 bin 691 derslikte etkileşimli tahtanın öğrenci ve öğretmenlerin hizmetinde olacağını kaydetti. Özer, "Böylece örgün eğitim veren tüm resmî okullarımızdaki dersliklerin yüzde 90'ı etkileşimli tahta ile buluşmuş olacak." dedi.

Yeşilgöz, KAMEK kursiyerlerinin objektiflerini süsledi

Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursu (KAMEK)Fotoğraf Çekimi Kursu öğrencileri, şehrin en büyük turizm alanlarından Yeşilgöz’ü ziyaret ederek teorik bilgilerini doğada pratiğe aktardı.

Çevre dostu okul projesi ile Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu GES’e kavuştu

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda enerji üretimi, tasarruf ve çevre bilincinin oluşturulması amacıyla uygulamaya konulan 'Çevre Dostu Okul Projesi' kapsamında Kahramanmaraş’a bağlı 11 ilçedeki toplam 11 okulda Güneş Enerji Santralleri (GES) kurulumu devam ediyor.

Huzursuz bağırsak sendromu ve tıbbi beslenme tedavisi konulu panel düzenlendi

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından ‘İrritabl (Huzursuz) Bağırsak Sendromu (İBS) ve Tıbbi Beslenme Tedavisi’ konulu panel düzenlendi.

Eğitim kurumları arasında iş birliği protokolü imzalandı

SANKO Üniversitesi ile Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi arasında bilimsel, sosyal ve kültürel faaliyetlere ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Öğrencilere sunulan ücretsiz destekler artıyor

Millî Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş’ta eğitimin tüm kademesinde bu sosyal desteklerden faydalanan öğrenci sayısı arttı.

MS Hasta Okulu konulu toplantı düzenlenecek

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından Multiple Skleroz (MS) hastalığının konuşulacağı ‘MS Hasta Okulu’ konulu toplantı düzenlenecek.

İngilizce kursuna yoğun ilgi

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren KAMEK’te en çok talep gören eğitimlerden birisi de İngilizce Kursu oldu. Ücretsiz olarak düzenlenen İngilizce eğitimlerinin kendilerine çok faydalı olduğunu belirten kursiyerler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

SANKO Üniversitesi, akademik yıl açılışı ve tıp fakültesi beyaz önlük giyme töreni düzenledi

SANKO Üniversitesi 2022- 2023 Akademik Yılı Açılış ve Beyaz Önlük Giyme Töreni, Abdulkadir Konukoğlu Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Başkan Mahçiçek: Öğretmenlerimiz geleceğimizin mimarıdır

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kentte görev yapan öğretmenlerle kahvaltıda bir araya gelen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ‘Bizim inancımız, ‘Bana bir harf öğretenin, kırk yıl kölesi olurum’ der. İşti bize bilgiyi de geleceğimizin mimarı öğretmenlerimiz öğretir. Çok değerli bir mesleğiniz var. İstedik ki sizin bu anlamlı gününüzde birlikte olalım, gününüzü tebrik edelim’ dedi.

Tıp Fakültesi öğrencilerine ilk dersi Prof. Dr. İbrahim Ayhan Özdemir verecek

SANKO Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılış ve Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme töreni yarın (26 Kasım 2022) düzenlenecek.

Özel eğitimde toplumsal farkındalığı artırma kursları

Millî Eğitim Bakanlığınca kamu personeli başta olmak üzere 18 yaşını dolduran tüm bireyler için kasım ayı itibarıyla ülke genelinde açılan 109 kursta 3 bini aşkın katılımcıya "Özel Eğitimde Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursu" verildi.

Doğa ve Fen Okulu ilk misafirlerini ağırladı

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen Doğa ve Fen Okulu tamamlanarak hizmete alındı. Okulun ilk misafirleri ise Vilayet Hizmetler Birliği Anaokulu ile Mehmet Akif Ersoy ve Şehit Ömer Faruk Sayıl İlkokulu öğrencileri oldu.

Aşçılığa ilk adımı Kahramanmaraş mutfağıyla atıyorlar

Kahramanmaraş’ta düzenlenen KAMEK Aşçı Yardımcılığı Kursu’nda kursiyerler hem teorik bilgiler öğreniyor hem de profesyonel mutfaklarda aldıkları eğitimlerle el becerilerini geliştiriyor.

Öğretmenlere yüzde 30 indirimli olacak

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ara tatil sonrasında ilk ders gününde yaptığı Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretinde öğretmenlere yönelik bir müjdeyi paylaştı. Özer, daha önce öğretmenevlerinde konaklamada getirilen yüzde 50 indirimin ardından öğretmenlerin öğretmenevi restoran ve kafelerinden de yüzde 30 indirimle faydalanabilmelerine yönelik bir düzenleme yapıldığını kaydetti.

Rektör Dağlı: “Öğretmenlerimiz, saygıya her zaman layıktır”

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, “Bilgisi ve şefkatiyle geleceğimizi aydınlatan öğretmenlerimiz, saygı ve övgüye her zaman layıktır” dedi.

Değerler eğitimi etkinlik kitabı yayımlandı

Millî Eğitim Bakanlığınca bilime odaklı, kültürel değerlere duyarlı, evrensel ve millî manevi değerlere sahip bireylerin yetiştirilmesi amacıyla ilk defa öğretmenlere yönelik "Değerler Eğitimi Etkinlik Kitabı" hazırlandı.

Liselerde bilim uygulamaları programı başlıyor

Millî Eğitim Bakanlığınca; bilim, teknoloji, çevre, ekonomi, eğitim, sanat, hukuk ve politika gibi alanlarda akademik becerilerini geliştirebilmeleri amacıyla öğrencilerin konferans, panel, seminer, sempozyum, forum gibi bilimsel toplantılar düzenlemelerine imkan sağlayacak yeni bir program hayata geçirilecek.

Toplam 1152 haber.