Gündem

Gündem Haberleri

KSÜ, TÜRKÜNİB’e üye oldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği (TÜRKÜNİB) 6. Genel Kurulunda TÜRKÜNİB üyesi oldu.

1 Milyar TL’lik yatırım için imzalar atıldı

Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile bir araya gelen Başkan Güngör, ‘Kuzey Çevre Yolumuzun devri ve kalan kısımların imalatı ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü ile protokolümüzü imzaladık. 1 Milyar TL’lik yatırım Karayolları Genel Müdürlüğümüzce yapılacak’ dedi.

Başkan Güngör, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun programına katıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından düzenlenen ‘Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması Operasyonu İçin Teknik Yardım Projesi’ buluşmasına katıldı.

Kış lastiği kullanımı 1 Aralık’ta başlıyor

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan 'kış lastiği kullanma zorunluluğu ile ilgili usul ve esaslar hakkında tebliğ’de uygulamanın 1 Aralık 2022 tarihinde başlayacağı duyuruldu.

KMTSO Başkanı Buluntu’dan seçim sonrası ilk açıklama

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Mustafa Buluntu, 19 Kasım 2022 tarihinde yapılan komite seçimleri ve bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu seçimleri sonrası ilk açıklamasını yaptı. Buluntu açıklamasında: ‘Şehrimizi, odamızı daha üst liglere taşımak için birlik ve beraberlik içerisinde el ele çalışacağız’ dedi.

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde 3 şehit

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde 3 askerin şehit olduğu duyuruldu.

Kadın Hakları Komisyon Başkanı Av. Aysın Bilginer: Şiddetin her türlüsüne dur diyoruz

25 Kasım Kadına Karşı Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Kahramanmaraş Barosu’nda basın açıklaması yapıldı.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur: Kadına şiddet, insanlığa ihanettir

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Kadın Kolları İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi.

Düzce depreminin ardından 321 bina hasarlı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 5.9 büyüklüğünde depremin meydana geldiği Düzce merkez ilçe köylerinde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı. Bakan Kurum, "Sizlerden destek alıyoruz. Bizim için gurur verici bir durum." diyen bir vatandaşa "Her zaman sizinle birlikte varız. Sizinle beraber yol yürüdük" diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da geçmiş olsun dileklerini de iletti.

Bakan Soylu ve Özer, roket saldırısına maruz kalan Karkamış’ta

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla birlikte terör örgütü PKK/YPG'nin roket saldırısında biri öğretmen olmak üzere iki kişinin hayatını kaybetmesi üzerine Gaziantep'in Karkamış ilçesine giderek saldırıdan etkilenen okullarda incelemelerde bulundu.

184 terörist etkisiz hâle getirildi

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına gitti.

Pençe Kılıç Hava Harekatı’nda 89 hedef imha edildi

TSK'nın Suriye ve Irak'ın kuzeyine başlattığı Pençe Kılıç Hava Harekâtı operasyonunda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi, 89 hedef imha edildi.

İstiklal Caddesi’nde hayatını kaybedenler anılıyor

İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısında hayatını kaybedenler, olayın yaşandığı alana karanfiller bıraktı, Türk bayraklarıyla donatıldı. Caddeye giriş çıkışlar kontrollü sağlanıyor.

Beyoğlu patlamasında bombayı bırakan kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ne bombayı bırakan kişinin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığını bildirdi.

Türkiye’de bu yıl 94 bin 207 tatbikat gerçekleştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2022 Afet Tatbikat Yılı kapsamında, 94 bin 207 tatbikat düzenlendiğini açıkladı.

81 ilde düzenlenecek tatbikat için uyarı

Kahramanmaraş Valiliği, 81 ilde eş zamanlı düzenlenecek Çök-Kapan-Tutun tatbikatı için uyarıda bulundu.

Yardımcıoğlu: İYİ Parti, 6’lı masada yer almamalı

Batı Asya Araştırmaları Enstitüsü (BAAE) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, 6’lı masada çatlak seslerin çıktığını belirterek masadan ayrılanların ve masaya yeni katılımların olabileceğini söyledi. 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı görüşmelerinin kısırdöngüden ibaret olduğunu ifade eden Yardımcıoğlu, İYİ Parti’nin 6’lı masada yer almaması gerektiğini dile getirerek bu ayrılığın milletin bekası için daha faydalı olacağını kaydetti.

Milletvekili Özdemir: Kahramanmaraş, sürgün gidilecek bir yer değildir

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir, meclis kürsüsünden yaptığı konuşmasında: ‘Kahramanmaraş, Türkiye'nin göz bebeğidir; sürgün gidilecek bir yer değildir.’ Dedi.

2022 Yılı 4/B sözleşmeli personel alımı sonuçları açıklandı

2022 Yılı 4/B sözleşmeli personel alımı sözlü sınav sonuçları açıklandı. Kahramanmaraş Valiliği resmi internet sitesinden personel alımına ilişkin duyuru yayımlandı.

Toplam 1479 haber.