Gündem

Gündem Haberleri

YSK’dan askı süreciyle ilgili açıklama

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı, 81 ilde bulunan il ve ilçe seçim kurullarına 14 Mayıs 2023 Pazar günü birlikte yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili açıklama gönderdi. 20 Mart’ta başlayan askı sürecinin 02 Nisan’da biteceği belirtildi.

Askerlikle ilgili tüm işlemler e-Devlet’e taşındı

Milli Savunma Bakanlığı’nın Askerliğim, bütünleşik hizmeti e-Devlet portalı olan www.turkiye.gov.tr vatandaşların hizmetine sunuldu.

Sağanak yağış uyarısı

Türkiye, 22 Mart 2023 Çarşamba gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Kahramanmaraş’ında içinde bulunduğu Batı Akdeniz ve tüm yurtta yağışların yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor.

AFAD’dan hane başı destek ödenmesine ilişkin açıklama

Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından hane başı destek ödenmelerine ilişkin kamuoyu açıklaması yaptı.

Bakan Kurum: 1 Yıl içerisinde 319 bin konut yapacağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, asrın felaketinin yaşandığı bölgede 1 yıl içerisinde 319 bin konut yapacaklarını ve toplamda 650 bin konutun yapımını sürdüreceklerini söyledi.

Bakan Soylu: Suya kanalizasyon karıştığı bilgisi doğru değil

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, selin etkilediği Şanlıurfa 112 Acil Çağrı Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, suya kanalizasyon karıştığı bilgisinin doğru olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bakan Soylu’dan selden etkilenen bölgelerle ile ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, selden etkilenen Şanlıurfa'da ve Adıyaman'da 15 kişinin hayatını kaybettiğini, 5 kişiyi arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

AFAD’tan meydana gelen aşırı yağışlarla ilgili açıklama

15.03.2023 tarihinde Adıyaman İli Tut ilçesi ile Şanlıurfa ilimizde aşırı yağışlar sonucunda meydana gelen su baskınlarına ilişkin Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı’ndan açıklama.

Bakan Soylu, selin vurduğu Adıyaman’da incelemelerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şiddetli sağanağın etkili olduğu Adıyaman'ın Tut ilçesinde kayıp kişilerin bulunması için yürütülen çalışmaları inceleyerek ekiplerden bilgi aldı.

14 Mayıs’ta 600 bin güvenlik personeli görev alacak

Erzurum'da düzenlenen, 'Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı'na katılan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Milletvekili Genel Seçimlerinde vatandaşın özgür iradesinin sandığa yansıması ve güven ortamı içerisinde yapılabilmesi için 600 bin güvenlik personelinin seçim günü görev alacağını söyledi.

Afetzede vatandaşlar için adres değişikliğinde son gün 17 Mart

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 14 Mayıs seçimlerinde oy kullanacak afetzede vatandaşların adres değişikliği için son günün 17 Mart olduğunu vurguladı.

61 maddelik seçim tedbirleri genelgesi valiliklere ulaştırıldı

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine ‘İçişleri Bakanlığı, Merkez/Taşra Teşkilatı Planlaması’, ‘Oy Verme Günü Alınacak Tedbirler’, ‘Oy Verme Günü ve Sonrasında Alınması Gereken Tedbirler’ ve ‘Diğer Hususlar’ konu başlıklarını içeren toplam 61 maddelik ‘Seçim Tedbirleri Genelgesi’ gönderdi.

TBMM, yoğun bir hafta geçirecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, çevreye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi ile Afet Yeniden İmar Fonu kurulmasını öngören kanun teklifini yasalaştırmak için mesai yapacak. Meclis, önemli konuları ele alacağı yoğun bir haftaya daha giriyor.

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

7,7 Pazarcık, 7,6 Elbistan’da yaşanan depremler nedeniyle genel hayata etkili afet bölgesi ilan edilen yerlerde, arılı kovan, büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan yetiştiricilerine, canlı hayvan ve besleme amaçlı şeker yardımı yapılacak.

Elbistan, 6’ncı Bölge teşviklerinden yararlanacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ikinci büyük depremin merkez üssü Elbistan’ın Cazibe Merkezleri Programı kapsamına alındığını ve 6. bölge teşviklerinden yararlanacağını açıkladı. Böylece Elbistan’da özel sektör yatırımları desteklenecek. İlçeye, istihdam, üretim ve ihracata yönelik olarak KDV desteği, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta pirimi işveren hissesi desteği gibi imkanlar sağlanacak.

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş’ta

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 2 günlük Kahramanmaraş ziyaretinin ardından basın açıklaması yaptı.

Yardımcıoğlu’ndan 6’lı masa eleştirisi!

Batı Asya Araştırmaları Enstitüsü (BAAE) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayını açıklaması sürecini ve masadakilerin HDP ile olan ilişkisini değerlendirdi. Ne masadakilerin ne de masaya yön verenlerin samimi davranmadığını belirten Yardımcıoğlu, ‘Bu milletin feraseti, bakış açısı, olayları analiz ediş tarzı her zaman içten olmuştur. Ve her zaman da kendisine samimi davrananla, ‘mış gibi’ yapanı ayırt etmiştir’ ifadelerine yer verdi.

CHP Grup Başkanvekili Altay'ın 14 Mayıs açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM genel seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin yenilenmesi kararına değindi.

Toplam 1607 haber.