Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Haberleri

Elbistan’da Teknokent için ilk adım atıldı

Elbistan’da girişimciler ve şirketlere; üniversite, sanayi, araştırma merkezleri işbirliği ile yüksek katma değerli, AR-GE’ye dayalı ileri teknoloji ürün ve hizmetlerin üretilmesine uygun ekosistemi sağlayacak ‘Teknokent’ kurulması için ilk adım atıldı.

90 Günde tamamlanan Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı beğeni topluyor

90 Günde yapımı tamamlanan Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağı, bölgenin trafik yükünü önemli ölçüde rahatlattı. Bölge sakinleri hayata geçirilen ulaşım yatırımından memnun.

Başkan Mahçiçek’ten Mevlana’nın 749. vuslat yıl dönümü mesajı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’nin 749’ncı vuslat yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Sevginin, barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olan ve bunu tüm insanlığa yaymaya çalışan, vefatını Rabb’ine kavuşma gecesi yani Şeb-i Arûs olarak gören Hazreti Mevlana’yı sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Kahramanmaraş’ta Gönüllü Fest etkinliği

Büyükşehir Belediyesi, Dünya Gönüllüler Günü’nde farkındalık oluşturmak ve gönüllü programlara katılımı artırmak için KSÜ iş birliğiyle ‘Gönüllü Fest’ etkinliği düzenledi. Çeşitli etkinliklerle eğlenen gençler, yapılan sunumlarla da gönüllü çalışmaları hakkında bilgiler edindi.

Tarihi doku gün yüzüne çıkıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Arslanbey Konağı’nda hayata geçirilen restorasyon projesinde sona gelindi. 3 Milyon TL’nin üzerinde bir yatırımla restore edilen konak, çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanmasıyla şehrin turizmine katkı sağlayacak.

Kahramanmaraş’ta gençler gönüllere dokundu

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı il geneli tüm yurtlarda Gönüllü Yurt Temsilci Gençlere Çiçek ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nın Gönüllülük temalı mektubu takdim edildi.

Şelale Park projesinde çalışmalar devam ediyor

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin Bayazıtlı mahallesinde yapımına başladığı şelale park projesinde inşaat çalışmaları devam ediyor.

ÇEDES projesi koordinasyon toplantısı

Millî Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde yürütülmekte olan "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES)" koordinasyon toplantısı Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi.

Hürriyet Caddesi, 2 Milyon TL’lik yatırımla yenilendi

Göksun’un Ericek Mahallesi’nde gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı. Bölgedeki birçok mahallenin ulaşımda yoğun olarak kullandığı Hürriyet Caddesi, 2 Milyon TL’lik yatırımla yenilendi.

10 bin endemik tür toprakla buluştu

Kahramanmaraş’ta sürdürülen Ağaçlandırma Master Planı kapsamında 10 bin endemik tür toprakla buluşturuldu.

MÜSİAD’tan KMTSO’ya hayırlı olsun ziyareti

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şubesinden, Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Mustafa Buluntu’ya hayırlı olsun ziyareti.

Dulkadiroğlu’ndan Erkenez’e sosyal tesis

Dulkadiroğlu İlçesi’nde ihtiyaç duyulan bölgelere sosyal tesis kazandırmayı sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, Erkenez mahallesinde başlattığı sosyal tesis çalışmasını tamamladı. Çok amaçlı kullanım için planlanan sosyal tesisin yakın zamanda hizmete gireceği bildirildi.

Birlik Haber-Sen Akdeniz Bölge Başkanı, Yusuf Gülpak oldu

Memur-Sen'e bağlı Birlik Haber-Sen Akdeniz 4 Nolu Kahramanmaraş Olağan Şube Kongresi tamamlandı. Birlik Haber-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Yusuf Gülpak, tüm delegelerin oyunu alarak Birlik Haber-Sen Akdeniz Bölge Başkanı seçildi.

Onikişubat Belediyesi’nden temizlik hamlesi

Onikişubat Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, başlattığı yeni temizlik anlayışıyla Onikişubat’ta yaşamanın ayrıcalığını mahalle mahalle, sokak sokak hissettiriyor. Mobil temizlik ekipleri, ‘Daha temiz, daha güzel bir Onikişubat’ hedefiyle ilçe genelinde başlattığı temizlik seferberliğiyle tüm mahalle ve sokaklarda detaylı temizlik yapıyor.

10 Milyon TL’lik yatırımla Türkoğlu’na yeni köprü

10 Milyon TL’lik yatırımla Türkoğlu Kuyumcular Mahallesi’ne 100 metrelik yeni köprü inşa edildi.

Başkan Mahçiçek: Kahramanmaraş’ımızın çehresini EXPO 2023 ile değiştireceğiz

Kahramanmaraş Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen)’nın yönetim kurulu ve üyeleriyle kahvaltıda bir araya gelen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ‘EXPO 2023 ile bir taraftan Kahramanmaraş’ın tanıtım eksiğini gidermeye gayret edeceğiz, bir taraftan da yeni bir kentleşme modeli ortaya koymaya çalışacağız. Artık kaldırım yaptık yeter, yeni bir kentleşme modeli çıkartalım ortaya. Kahramanmaraş’ımızın çehresini değiştirelim’ dedi.

Şehit Barış Göl için mevlit okutuldu

Şehit Polis Memuru Barış Göl’ün vefatının yıl dönümü dolayısıyla Kahramanmaraş’ta mevlid-i şerif okutuldu.

Başkan Okumuş: Türkiye'nin en güzel hurması Türkoğlu’nda yetişir

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, aromasıyla Türkiye'nin en güzel hurmasının Türkoğlu’nda yetiştiğini söyledi.

KMTSO Başkanı Buluntu, mazbatasını aldı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mustafa Buluntu, mazbatasını Dulkadiroğlu İlçe Seçim Kurulu Başkanlığımızdan aldı.

Toplam 8998 haber.