Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Haberleri

Koordinatör Vali Akkoyun ve Başkan Okumuş, Türkoğlu’ndaki çalışmaları inceledi

Türkoğlu Koordinatör Valisi Akkoyun ve Belediye Başkanı Osman Okumuş, ilçede görev yapan Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ait Gezici Kütüphaneyi Ziyaret etti. Vali Akkoyun ve Başakn Okumuş daha sonra Ramazan ayı öncesinde Türkoğlu’nda kurulan iftar çadırlarında incelemelerde bulundu.

Başkan Gürbüz’den Ramazan ayı mesajı

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, on bir ayın sultanı Ramazan dolayısıyla yayımladığı mesajda; ‘Asrın felaketinin yaralarını sarmak için canla başla çalıştığımız bu dönemde etle tırnak gibi olup kardeşliğimizi ve birliğimizi en güzel şekilde yaşayacağız’ dedi.

Bakan Soylu, KSÜ’deki depremzedeleri ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ)’deki depremzedeleri ziyaret etti.

Dulkadiroğlu’nun dört bir yanında iftar çadırları kuruluyor

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ilçesinde kurulacak olan iftar çadırları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

396 Prefabrik evin kurulumu tamamlanıyor

Yaşanan depremler sonrası vatandaşların barınma sorununun çözümü için yürütülen çalışmalar kapsamında Karacasu Geçici Konaklama Merkezi’nde toplamda 396 prefabrik evin kurulumunda sona gelindi.

Başkan Mahçiçek: Ramazan’da birlikte paylaşalım

Ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı mesajda paylaşmanın önemine dikkat çeken Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek: ‘6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketinin ardından buruk bir şekilde idrak edeceğimiz bu Ramazan-ı Şerif, hüznümüzü sevince, mahrumiyetimizi rahmete, muhasaramızı muhasebeye dönüştürmemize vesile olsun. Gelin bu zor günlerde ‘Ramazan’da Birlikte Paylaşalım’ düsturunu önceliğimiz yapalım’ dedi.

Kocaeli Çarşısındaki 50 iş yeri hizmete hazır

6 Şubat depremleri sonrası Dulkadiroğlu ilçesi Egemenlik Mahallesi’ne inşa edilen Kocaeli Çarşısı’nda yürütülen asfalt çalışmaları tamamlandı. 50 iş yerinden oluşan geçici esnaf çarşısı hizmete hazır hale geldi.

Ramazan’da mahallelerde düzenlenecek faaliyetler görüşüldü

Asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta Ramazan ayında mahallelerde gerçekleştirilecek faaliyetlere ilişkin istişare ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Doğan’dan teşkilatlara ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Cüneyt Doğan, Andırın, Göksun, Afşin, Elbistan, Ekinözü ve Nurhak İlçe teşkilatlarını ve Belediye Başkanlarını ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanı Görgel’den iftar programına davet

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Fırat Görgel, Ramazan Ayı’nın ilk günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı iftar programına tüm vatandaşları davet etti.

Tarihi Kapalı Çarşı’da depremin izleri siliniyor

Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle Tarihi Kapalı Çarşı’yı tekrar ayağa kaldırmak için bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Dulkadiroğlu’nda ara sokaklar molozlardan temizleniyor

Asrın felaketi sonrası Dulkadiroğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ara sokaklarda bulunan moloz yığınlarının kaldırılması işini büyük bir titizlikle sürdürüyor.

Geçici iş yerlerinin kurası çekildi

Kahramanmaraş’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından iş yerleri yıkılan esanflar için inşa edilen geçici çarşılarda hak sahibi esnafa anahtarları teslim edildi.

Kocaeli Çarşısı’nda asfalt çalışmalarını sürdürüyor

Yaşanan depremler sonrası esnafa can suyu olacak Dulkadiroğlu ilçesi Egemenlik Mahallesi’ne inşa edilen Kocaeli Çarşısı’nda asfalt çalışmaları sürüyor.

Koordinatör Vali Akkoyun ve Başkan Okumuş’tan Türkoğlu’nda inceleme

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş depremleri sonrası Koordinatör Karaman Valisi Tuncay Akkoyun ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, mahalleleri gezerek hem eksiklikleri tespit etti hem de vatandaşların taleplerini dinledi.

Başkan Güngör’den Kapalı Çarşı Esnafına ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yaşanan depremler sonrası toparlanma sürecine giren Kahramanmaraş Tarihi Kapalı Çarşı esnaflarını ziyaret etti.

Kahramanmaraş çiftçisine tohum desteği

Deprem Bölgesinde Nohut Üretiminin Artırılması Projesi ve Deprem Bölgesinde Ayçiçeği Üretiminin Artırılması Projesi kapsamında Kahramanmaraş’ta Nohut ve Yağlık Ayçiçeği tohumu dağıtımı yapıldı.

Günlük 25 bin kişi bu hizmetten ücretsiz faydalanıyor

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremler sonrası Kahramanmaraş’ta 29 hatta şehir içi ücretsiz toplu taşıma hizmeti sağlanıyor. 87 araçla sağlanan toplu taşıma hizmetiyle günlük toplamda 25 bin vatandaş ücretsiz ulaşım sağlıyor.

Kahramanmaraş’ta enkaz kaldırma ve hasarlı binaların yıkımı sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş ve Adıyaman'da, enkaz kaldırma ve hasarlı binaların yıkım çalışmaları devam ediyor.

Toplam 9643 haber.