Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Haberleri

AKEDAŞ çalışanlarına hizmet içi eğitim verildi

Kahramanmaraş’ta AKEDAŞ tarafından ‘Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik, YEKDEM, e-Mobilite ve Depolama Eğitimi’ programı düzenlendi.

Başkan Güngör: Özel gereksinimli kardeşlerimizin yanındayız

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen ‘Engelsiz Sivil Toplum Buluşması’na katılan Başkan Güngör, ‘Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak hayata geçirdiğimiz yatırımlarda ve hizmetlerde özel gereksinimli kardeşlerimizin durumlarına uygun iyileştirmeler yapıyoruz. Özel kardeşlerimize yönelik medikal malzeme desteğimiz, danışmanlık ve evde bakım hizmetimiz, farkındalık programlarımız ve meslek edindirme kurslarımız artarak devam ediyor’ dedi.

Vali Coşkun: Sevgi ve saygı varsa engel yoktur

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.

Andırın Andız Pekmezi tescillendi

Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılan başvuruyla, sağlık açısından neredeyse her derde deva olan ve özellikle kış aylarında sıkça tüketilen Andırın Andız Pekmezi’nin coğrafi işareti alındı.

Başkan Güngör: Sosyal tesislerin sayısını artırıyoruz

Göksun’da Celal Erzurum Millet Meydanı’nda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Güngör, ‘Sosyal donatıları ve yeşil alanlarıyla bu mekân Göksun’umuza çok yakıştı. Hemşehrilerimizden de bu yönde çok olumlu geri dönüşler aldık. Her yaştan hemşehrimizin gelerek kaliteli vakit geçirebileceği bir mekân oldu’ dedi.

Güney Bağlantı Yolu’nda önemli mesafe kat edildi

Kahramanmaraş’ın önemli ulaşım noktalarından birisi olan Ağcalı Kavşağı’ndan Adana Yolu’na doğrudan ulaşım sağlayan Güney Bağlantı Yolu’nda çalışmalar sürüyor.

Dulkadiroğlu’ndan İstasyon Mahallesinde yol çalışması

Dulkadiroğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, İstasyon mahallesinde stabilize yol çalışması başlattı.

Pazarcık’a 2 milyonluk ulaşım yatırımı

Büyükşehir Belediyesi, Pazarcık’ın en işlek arterlerinden Atatürk Caddesi ve 10. Cadde’yi 2 Milyon TL’lik yatırımla baştan uca yeniledi. Alt ve üstyapısıyla birlikte çehresi değiştirilen arterler, Pazarcık’ın katma değerini artırdı.

Fransa’nın Nantes Çiçek Komitesi, 80 yıllık deneyimlerini EXPO 2023’e taşıyacak

23 Nisan 2023’de Onikişubat Belediyesi ev sahipliğinde Kahramanmaraş’ta kapılarını açacak olan Uluslararası EXPO 2023’e katılım noktasında Avrupa ülkeleri yoğun ilgi gösterirken, son olarak Fransa’dan gelen temsilciler hem Sergi Alanı’nı hem de Kahramanmaraş’ı gezerek bilgi aldı.

Binevler’de cadde yenileme projesinde sona gelindi

Kahramanmaraş’ın Binevler bölgesinde başlatılan cadde yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşık 100 Milyon TL’lik yatırımın yapıldığı arterlerde alt ve üst yapıda sona gelindi.

Başkan Okumuş: Her yıl olduğu gibi, bu yılda imkan ve destek bizden, okumak sizden

Türkoğlu Belediyesi tarafından üniversite sınavına hazırlanan 2 bin öğrenciye, ‘Türkoğlu Belediyesi Akademi Kartı’ dağıtımı gerçekleştirildi.

Üniversitelerde hukuk fakültesinin rolü konulu konferans düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Kahramanmaraş Barosu katkıları ile Kahramanmaraş Eğitim Vakfı ve Kahramanmaraş Lisesi Mezunlar Derneği iş birliğinde ‘Üniversitelerde Hukuk Fakültesinin Rolü ve KSÜ Hukuk Fakültesinin Kurulması’ konulu konferans düzenlendi.

Kahramanmaraş’taki trafik kazası can aldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.

Başkan Hayrettin Güngör’e teşekkür ziyareti

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör; Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Fikret Eren, Vakıf Genel Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı, Kahramanmaraş Barosu Başkanı ve Kahramanmaraş Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı’nı misafir etti.

Celalettin Güvenç’ten KMTSO Başkanı Buluntu ve yönetimine hayırlı olsun ziyareti

Seçim bölgesi Kahramanmaraş’ta yaptığı ziyaretlerle adeta gönüllere dokunan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO)’nın yeni başkanı Mustafa Buluntu ve yönetimine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Kentin sorunlarının konuşulduğu ziyarette, Güneş Enerjisi Santrali (GES) Organize Sanayi Bölgesi kurulması hakkında görüşmeler yapıldı.

Kahramanmaraş’ta işçi servisi ile 3 araç trafik kazası yaptı: Çok sayıda yaralı var

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesi Lütfi Köker Bulvarından işçi servisi ile 3 araç kaza yaptı. Meydana gelen kazada çok sayıda yaralı olduğu öğrenildi.

Daha ulaşılabilir Göksun için çalışmalar sürüyor

Göksun’un Ericek Mahallesi’nde sıcak asfalt, Sırmalı Grup Yolu’nda ise kilit parke uygulamaları sürüyor. Çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanmasıyla mahallelerin ulaşım standardının artırılması hedefleniyor.

Ali Öztunç: Çağlayancerit’teki fosseptik çukuru sorununu TBMM’ye taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesine bağlı Başpınar mahallesindeki fosseptik çukuru sorununa çare bulunmayınca, konuyu Ankara’da TBMM gündemine taşıdı.

Zimbabve Cumhuriyeti’nden EXPO 2023 için Kahramanmaraş’a ziyareti

Onikişubat Belediyesi ev sahipliğinde 23 Nisan 2023’de açılışı gerçekleştirilecek olan EXPO 2023’ün uluslararası katılımcı ülkelerinden Kahramanmaraş’a ziyaretler devam ediyor. Azerbaycan, Gürcistan, Cibuti, Karadağ, Japonya, Tacikistan, Amerika ve Güney Kore’nin ardından Zimbabve Cumhuriyeti’nden yetkililer kente gelerek, EXPO 2023 hakkında Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’ten bilgi aldı.

Toplam 8977 haber.