Kültür

Kültür Haberleri

İsmail Altunsaray, Kahramanmaraş’ta konser verecek

31 Ocak Salı günü Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde İsmail Altunsaray konseri düzenlenecek. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliğe tüm müzikseverler davet edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri sahiplerini buldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın tarihi salonunda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Yazar Develi: Yazmak, sonu olmayan bir süreç

Kahramanmaraş’ta düzenlenen Yitiksöz Söyleşileri etkinliğinde konuşan Yazar Yunus Develi, ‘Kitap yazmak çok uzun ve sonu olmayan bir süreç. Yazmaktan vazgeçmek tek taraflı olarak verilebilecek bir karar değil. Siz onu bıraksanız bile o sizi bırakmıyor’ dedi.

Yitiksöz Söyleşileri’nin bu ayki konuğu Yunus Develi

Büyükşehir Belediyesi, Yazar Yunus Develi’nin katılımıyla Yitiksöz Söyleşileri etkinliğini 21 Ocak Cumartesi günü Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde edebiyatseverlerle buluşturacak.

Kahramanmaraş’ta bu ay onlarca kültür sanat etkinliği düzenlenecek

Kahramanmaraş’ta Ocak ayı boyunca tiyatro gösterisinden söyleşiye, konferanstan konsere onlarca etkinlik düzenlenecek. Etkinlik takvimine Büyükşehir Belediyesi’nin sitesinden ulaşılabiliyor.

Bir Gülü Yetiştirmek İçin adlı eser edebiyatseverlerle buluşacak

Kültür Yayınları’na yeni kazandırılan ‘Bir Gülü Yetiştirmek İçin’ adlı eseri, 30 Aralık Cuma günü Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde edebiyatseverlere tanıtılacak.

Post Öykü Editörleri edebiyatseverlere seslendi

Post Öykü Dergisi editörlerinin katılımıyla ‘Yazmak ve Yaşamak’ konulu okur – yazar buluşması düzenlendi. Edebiyatseverlerin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte usta kalemler, dergicilik konusunu farklı perspektiften ele aldı.

Yitiksöz Söyleşileri’nin konuğu Prof. Kemikli

30 Aralık Cuma günü düzenlenecek Yitiksöz Söyleşileri’nin konuğu Prof. Dr. Bilal Kemikli olacak. Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde gerçekleştirilecek etkinliğe tüm edebiyatseverler davet edildi.

Halk oyunları KAMEK’le yaşatılıyor

KAMEK Halk Oyunları Kursu’nda eğitim alan kursiyerler, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerde de hünerlerini sergiliyor. Halk Oyunları ekibi, sergilediği performansla seyircilerin beğenisini kazanıyor.

Yitiksöz’ün yeni sayısı yayında

Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’ndan Yitiksöz’ün yeni sayısı okurlarla buluştu. Derginin aktüel ve geçmiş sayılarına e-dergi formatında Büyükşehir Belediyesi’nin internet adresinden ulaşılabiliyor.

Şiir ve edebiyatın nabzı Kahramanmaraş’ta attı

3. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri’nin son gününde usta kalemler ‘Edebiyat Neyi Savunuyor?’ konferansında edebiyatseverlerle bir araya geldi. Etkinlikten duyduğu memnuniyeti belirten okurlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve konuşmacılara teşekkür etti.

Hat ve tezhip sanatı masaya yatırıldı

3. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında Prof. Dr. Uğur Derman ve Çiçek Derman’ın katılımıyla ‘Güzeli Konuşmak’ temalı söyleşi etkinliği gerçekleştirildi. Konuşmacılar, sanatsevere hat ve tezhip sanatına ilişkin bilgiler aktardı.

Prof. Dr. Erol Göka: Şiiri, hikâyeyi, romanı seven insanı da sever

3. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan Prof. Dr. Erol Göka, ‘Edebiyatla uğraşan kişilerin baştan iyi insan olmaya namzet olduklarını ifade etmek istiyorum. Şiiri, hikâyeyi, romanı bilhassa edebiyatı seviyorsa o kişinin insanları sevmesi de olasıdır’ dedi.

Kahramanmaraş’ın Beş Dili’ konulu söyleşi

3. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri’nin son oturumunda Bilge Doğan, Vedat Ali Kızıltepe, Peren Birsaygılı Mut ve Duran Boz; Berdücesi, Düşeyaz, Evelahir, Müşterek ve Yitiksöz dergilerini anlattı.

Prof. Dr. Mehmet Narlı: Şiir ve Edebiyat Günleri markalaşıyor

3. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan Prof. Dr. Mehmet Narlı, ‘Kahramanmaraş, bizim için evvelden beri düşüncenin ve edebiyatın evi. Özellikle son zamanlarda şiir ve edebiyat çıtasını çok yükseklere çıkardı. Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri de artık markalaşmaya başladı’ dedi.

Yazarlar, edebiyatseverlere seslendi

3. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında düzenlenen konferansta Yazar Selahattin Yusuf, İsmail Kılıçarslan ve Tarık Tufan, edebiyatseverlerle bir araya geldi.

Şiir ve Edebiyat Günleri’nde İncesaz, sahne alacak

Kahramanmaraş’ta bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri, 25 Aralık Pazar günü de çeşitli etkinliklere sahne olacak. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenecek programda edebiyat ödülleri de sahiplerini bulacak.

3. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri başlıyor

Kahramanmaraş’ta bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri, 23 Aralık Cuma günü NFK Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek şiir dinletisi ve Hakan Dedeler konseriyle start alacak.

Yazar Yabar: Yerli olmayan yazar evrensele ulaşamaz

Kahramanmaraş’ta düzenlenen Berdücesi Söyleşileri etkinliğinde konuşan Psikolog – Yazar Hümeyra Yabar, ‘Kendi toprağına, bayrağına ve milletine yabancı olan bir yazarın evrensele ulaşabileceğine inanmıyorum. Belki orada geçici bir konaklama elde edebilir ancak kalıcı olmayı başaramayacaktır’ dedi.

Toplam 353 haber.