Kültür

Kültür Haberleri

Aralık kültür sanat etkinlikleri açıklandı

Sezai Karakoç Kültür Sanat Sezonu kapsamında Aralık ayı boyunca tiyatro gösterisinden söyleşiye, konferanstan konsere kadar onlarca etkinliği Kahramanmaraşlılarla buluşacak.

Kahramanmaraş’ta her güne bir kitap etkinliği başladı

Kahramanmaraş’ta hayata geçirilen ‘Her Güne Bir Kitap’ etkinliğiyle Aralık ayı boyunca her gün çekilişle 3 kişiye kitap hediye edilecek.

Öykü gerçeğin yerini tutar mı konulu söyleşi düzenlendi

Kahramanmaraş’ta Yazar Naime Erkovan’ın katılımıyla ‘Öykü Gerçeğin Yerini Tutar Mı?’ konulu söyleşi düzenlendi. Edebiyatseverlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği söyleşide; öykünün geçmişi, bugünü ve geleceği konuşuldu.

Dulkadiroğlu’nda tarih yeniden canlandırılıyor

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ortaya koydukları konak restorasyon çalışmalarıyla ilgili konuşarak, ‘Ortaya koyduğumuz konak restorasyon çalışmalarıyla ilçemizin tarihini gün yüzüne çıkarıyoruz’ dedi.

Kültür Yayınları’ndan Berdücesi Dergisi konuşulacak

29 Kasım Salı günü Yazar Naime Erkovan’ın katılımıyla Berdücesi Söyleşileri düzenlenecek. Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde gerçekleştirilecek etkinliğe tüm edebiyatseverler davet edildi.

3’üncü şiir ve edebiyat günleri başladı

Kahramanmaraş’ta düzenlenen Kırkbirinci Saat Sezai Karakoç Kolokyumu, gerçekleştirilen resim sergisi açılışı ve Modern Şiirde Sezai Karakoç’un Yeri konulu söyleşi etkinliğiyle start aldı. Başkan Güngör, ‘Sezai Karakoç’u anmak, fikirlerini gençlerimize aktarmak ve yaşatmak bizim görevimiz. Bu programı da Sezai Karakoç’u anmak ve anlatmak açısından son derece kıymetli buluyorum’ dedi.

Yazar Tökel’le Yitiksöz söyleşileri

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yitiksöz Söyleşileri etkinliğinde edebiyatseverlerle bir araya gelen Yazar Tökel, “Zemin metin dediğimiz şey, onu unuttuğumuzda kendimizi de unutacağımız metinlerdir. Bizim de kendimizi ayakta tutacak bir zemin metine dayanmamız gerekiyor” dedi.

Kültür Sanat Sezonu’nda Gri Koç ve Tökel söyleşisi

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Sezai Karakoç Kültür Sanat Sezonu’nda 18 Kasım Cuma günü, Gri Koç olarak bilinen Eğitimci – Yazar Gökhan Müftüoğlu ve Yazar Dursun Ali Tökel Kahramanmaraşlılarla bir araya gelecek.

6 tarihi eser daha doğduğu topraklara döndü

Türkiye'den ABD'ye götürülen 9 parçadan oluşan 6 tarihi eser, Antalya Müzesi'nde düzenlenen törenle iade edildi.

Atilla Güler, Kahramanmaraş’ta gençlerle bir araya geldi

Kafkasya kitabının yazarı Emekli Albay Atilla Güler, Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi’nde gençlerle bir araya geldi. Atatürk ve savunma sanayi konularında gençlere bilgiler veren Güler, gençlerin ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Şair Ali Ural, Evelâhir söyleşileri gerçekleştirecek

Kahramanmaraş’ta kültür sanat etkinlikleri kapsamında 15 Kasım Salı günü Şair – Yazar Ali Ural, Evelâhir Söyleşileri programında edebiyatseverlerle bir araya gelecek. Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde gerçekleştirilecek etkinlik saat 19.00’da başlayacak.

Kültür sanat etkinlikleri takvimi açıklandı

Kahramanmaraş’ta düzenlenen Kasım Kültür Sanat Sezonu etkinlik takvimi açıklandı. Kasım ayı boyunca tiyatro gösterisinden söyleşiye, konferanstan konsere kadar çeşitli etkinlikler Kahramanmaraşlılarla buluşacak.

Yazar Tongar, Kahramanmaraş’ta ebeveynlere seslenecek

Büyükşehir Belediyesi Sezai Karakoç Kültür Sanat Sezonu kapsamında 12 Kasım Cumartesi günü Aile Danışmanı – Yazar Hatice Kübra Tongar, ‘İyileşen Evliliğim’ temalı konferansta Kahramanmaraşlılarla bir araya gelecek.

Gençler hem okuyor hem şehri tanıyor

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen Şehir Okumaları ve Buluşmaları projesi kapsamında eğitim öğretim yılının ilk programı 9 ilçeden toplamda 120 öğrencinin katılımıyla Göksun Millet Konağı’nda gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş’ın tarihi gün yüzüne çıkıyor

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Demirciler Çarşısı’nda esnafla bir araya geldi. Başkan Okay, Demirciler çarşısının turizm potansiyeline dikkat çekerek yeni yatırımların müjdesini verdi.

Kültür Yayınları yeni sayısıyla okurlarla buluştu

Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’ndan Yitiksöz, Evelahir ve Berdücesi dergilerinin yeni sayıları okurlarla buluştu. Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinden dergilerin aktüel ve geçmiş sayılarına e – dergi formatında ulaşılabiliyor.

Türk tarihine ışık tutan yazıtlar kapalı müze alanında korunacak

Türk tarihine ışık tutan yazıtların yer aldığı Bilge Tonyukuk Anıtları'nın kapalı alanda koruma altına alınacağı Bilge Tonyukuk Müzesi'nin temeli atıldı.

Cizre'de terörün yerini festivaller aldı

Terörün yerini huzurun aldığı Şırnak'ın Cizre ilçesinde müzik festivali düzenlendi. Festivale binlerce kişi akın etti.

Âşık Mahzuni Şerif Türküleri ses yarışmasında başvurular sürüyor

Kahramanmaraş’ta düzenlenecek 3. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında gerçekleştirilecek ‘Âşık Mahzuni Şerif Türküleri Ses Yarışması’nda başvurular devam ediyor. Başvurularda son gün 11 Kasım Cuma.

Toplam 329 haber.