Turizm

Turizm Haberleri

Kahramanmaraş’ın yeni turizm tesisi: Çamlıca

Çamlıca Sosyal Tesisi’nde çalışmaların sona geldiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘25 Milyon TL’lik yatırımla bölgeye son derece nezih ve standardı yüksek bir mekân kazandırıyoruz. Şehrimizin gastronomisine ve turizmine çok büyük katkı sağlayacak bir tesis olacak. Hayırlı olsun’ dedi.

Türkiye 51.4 milyon turist ve 46.3 milyar dolar turizm gelirine ulaştı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin 2022'deki turizm verilerine ilişkin, "Türkiye, 2022'de 51.4 milyon turist ve 46.3 milyar dolar gelire ulaştı." dedi.

Hatay’dan Mutfak Müzesi ve Dulkadiroğlu Konağı’na ziyaret

Bir dizi ziyaret için Kahramanmaraş’a gelen AK Parti Hatay Kadın Kolları üyeleri, Dulkadiroğlu Belediyesi Mutfak Müzesi ve Dulkadiroğlu Konağı’nı ziyaret etti.

Akdeniz’in en önemli kayak merkezi Yedikuyular

Akdeniz bölgesinin en önemli kayak merkezlerinden Yedikuyular Kayak Merkezi’ne kar yağışının başlamasının ardından vatandaşlar akın etti.

Doğayla buluşma noktası: Doğal Yaşam ve Mesire Alanı

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin 2018 yılında hizmete açtığı Doğal Yaşam ve Mesire Alanı, şehir merkezine olan mesafesi ve doğal güzelliğiyle vatandaşların doğayla buluşma noktası haline geldi.

Kocabaş Gastronomi Merkezi, 5 Milyon TL’lik yatırımla yenilendi

Kahramanmaraş’ta bulunan Kocabaş Gastronomi Merkezi’nde başlatılan restorasyon çalışmaları tamamlandı. Yaklaşık 5 Milyon TL’lik yatırımla yenilenen Gastronomi Merkezi, şehrin yöresel lezzetlerini misafirlerine sunacak.

Gezede uygulamasıyla tarihi ve kültürel değerler dijitale taşınıyor

Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından yaptırılan Gezede uygulaması, şehre gelen misafirlere gezi noktalarını ve turizm alanlarını ayrıntılarıyla sunuyor.

Kahramanmaraş gastronomisi tanıtıldı

Kahramanmaraş Gastronomisinin Tanıtımı 2 kurum arasında yapılan işbirliği çerçevesinde düzenlenen etkinlikle ön plana çıkartıldı.

Havalimanlarında, EXPO 2023 Onikişubat ve Kahramanmaraş rüzgârı

‘Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık’ ana temasıyla Onikişubat Belediyesi ev sahipliğinde Kahramanmaraş’ta düzenlenecek olan EXPO 2023’ün tanıtım çalışmaları kapsamında İstanbul’daki Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ile Ankara’daki Uluslararası Esenboğa Havalimanı ve Kahramanmaraş Havalimanı’na tanıtıcı billboardlar yerleştirildi.

Turizmin yeni gözdesi Çamlıca turizm tesisleri olacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından Çamlıca’da başlatılan çalışmalar hızla ilerliyor. 25 Milyon TL’lik yatırımla bölgeye yeni restoran ve kafeterya, sosyal donatılar, oyun grupları ve yeşil alanlar kazandırılacak.

Turizmde artış sürüyor

Türkiye, 2022 yılının ilk 10 ayında toplam 45 milyon 50 bin 97 ziyaretçiyi ağırladı. İlk 10 aylık dönemde Almanya en çok ziyaretçi gönderen ülke olurken sırasıyla Rusya Federasyonu ikinci, İngiltere de üçüncü sırada yer aldı.

Korunan alanlardan 30’u sanal olarak gezilebiliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) , ziyaretçi sayısı her geçen yıl artan milli park ve tabiat parkı gibi korunan alanların sanal olarak da gezilebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Söz konusu sanal tur çekimlerinden 30'u "ekotaban.tarimorman.gov.tr" web sitesine yüklenerek vatandaşların istifadesine sunuldu.

Ali Kayası Cam Teras’ın temeli atılıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehrin turizm potansiyelini ve katma değerini artırmak için önemli turizm yatırımlarını bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Şehrin önemli değerlerinden olan Ali Kayası, turizme açılıyor.

Yeşilgöz’ün turizm potansiyeli artırılıyor

Yeşilgöz’de incelemelerde bulunan Başkan Güngör, ‘Yeşilgöz’ün turizm potansiyelini ve katma değerini artırmak için çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İlk etapta bölgeye yeni yürüyüş yolları, ahşap köprü, çocuk oyun alanı, kent mobilyaları, büfe ve mangal alanları kazandırdık. Yeni amfi tiyatro, restoran, otopark alanı ve mescit yapılarını kapsayan ikinci etap çalışmalarımız da başladı’ dedi.

Dulkadiroğlu’ndan Kahramanmaraş turizmine bir katkı daha

Tarihi sokak restorasyon projeleriyle adından sıkça söz ettiren Dulkadiroğlu Belediyesi, Demirciler Çarşısı civarında bulunan Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi sokağında başlattığı cephe yenileme çalışmalarını tamamladı.

Yabancı uyruklu öğrenciler Dulkadiroğlu’na hayran kaldı

Dışişleri Bakanlığı Ulusal Ajans Başkanlığı ve Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen ‘Life İn Nature, Health In Sport’ Doğada Hayat, Sporda Sıhhat Var Projesi kapsamında Kahramanmaraş’a gelen Romanya ve Kuzey Makedonyalı öğrenciler, Dulkadiroğlu’nu gezerek tarihini ve kültürünü yakından öğrendi.

Başkan Okay: Germanicia Antik Kenti ayağa kaldırılmalı

Kahramanmaraş Tarih, Kültür ve Turizm Platformu ile bir araya gelen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, şehrin geleceğinin tarihinde olduğunu ifade ederek, ‘Tarihimizi turizmle bütünleştirdiğimizde muazzam bir kalkınma sağlarız’ dedi.

Yeşilgöz, yeni yatırımlarla turizmin gözdesi olacak

Şehrin gizemli obruğu Yeşilgöz’de ilk etap mesire alanı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi; bölgeye yeni amfi tiyatro, restoran, otopark alanı ve mescit kazandırıyor. Toplamda 50 Milyon TL’nin üzerinde yatırım gerçekleştirilen Yeşilgöz, misafirlerine tabiat harikalarını, konforu ve lezzeti bir arada sunacak.

Hasan Kocabaş Konağı turizme kazandırılacak

Osmanlı dönemi Kahramanmaraş mimarisinden izler taşıyan ‘Hasan Kocabaş Konağı’ restorasyonu için çalışmalar start aldı. Aslına uygun olarak projelendirilen yapı, metruk halinden kurtarılarak turizme kazandırılacak.

Toplam 325 haber.