Yaşam

Yaşam Haberleri

Karakoç'tan anlamlı ziyaret

Kahramanmaraş'ta yaşanan 7.7 şiddetindeki Pazarcık ve 7.6 şiddetindeki Elbistan depremleri sonrasında yüzyılın felaketi olarak adlandırılan büyük bir felaketle karşı karşıya kaldı. Devlet-Millet el ele vererek ‘Tek Yürek Türkiye’ anlayışıyla yaşanan felaketin yaraları sarılmaya çalışılıyor.

Milli Savunma Bakanı Akar, çadır kentte incelemelerde bulundu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,7, Elbistan ilçesinde ise 7,6 büyüklüğündeki depremlerin vurduğu iller arasında yer alan Hatay'daki faaliyetlerine devam ediyor.

Kahramanmaraş’tan giden itfaiye ekibi Şanlıurfa’da

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Şanlıurfa’da sel felaketiyle mücadele kapsamında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Başak Traktör’ün yeni ürünleri Tarım Fuarı’nda görücüye çıktı

Türkiye topraklarından çıkan en önemli sanayi kuruluşlarından biri olan BAŞAK Traktör, 5000 serisi yeni ürünlerini Konya Tarım Fuarı’nda sergiledi.

Dr. Kileci: Depremzedelerin yaralarını sarmak için gece gündüz görevlerinin başındaydı

SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Depremzedelerin ihtiyaçları sosyal market ile karşılanıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Diyarbakır'da AFAD koordinasyonunda merkez Yenişehir ilçesi Diyarbakır-Silvan kara yolu üzerindeki Dicle Nehri kıyısında 136 dönüm alan üzerine kurulan çadır kentte depremzedelere her türlü yardım yapılıyor.

Depremin yaraları gönül köprüsüyle sarılacak

SANKO Üniversitesi, 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketinin ardından, bölgede depremden etkilenen üniversitelerin akademisyen ve öğrencileri ile yurt dışında yaşayan Türk bilim insanlarının da aralarında olduğu bilimsel paydaşlar arasında gönül köprüsü kuracak.

Evlat acısını yüreğine gömüp yardıma koştu

Jandarma ekipleri Hatay'da depremin ilk anından beri görevde. Bölgede yaraların sarılmasına yardımcı olanlardan biri de Jandarma Astsubay Özlem Özçelik. 7 yaşındaki kızı enkaz altında kalarak can veren Özçelik, evlat acısını depremzede çocuklara yardım ederek dindirmeye çalışıyor.

Teknoparklardan deprem bölgesine destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, depremin hemen ardından sanayiciler ile deprem bölgesi arasında yardım koridoru oluşturdu. Üretim, tedarik, lojistik ve dağıtım temelli yardım koridoru, AFAD ve Türk Kızılay ile koordineli bir şekilde çalışıyor ve öncelikli ihtiyaç listesinde yer alan ürünlerin afetzedelere ulaştırılmasında önemli bir rol oynuyor.

Öğrenciler, konteyner sınıf üretimi için kolları sıvadı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki ve teknik eğitim kurumları, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki öğrencilerin eğitime erişimlerine destek olmak amacıyla konteyner sınıf üretiyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hatay’da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, depremzedeler için Harbiye'de kurulan çadır kent ile Mehmetçik Okulunu ziyaret etti. Ziyaretin ardından konuşan Bakan Akar, Türkiye'nin büyük bir felaket yaşadığını, depremin meydana geldiği ilk andan itibaren devletin ve milletin ayakta olduğunu söyledi.

Depremin yaraları Gaziantep tomurcukları projesi ile sarılacak

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, SANKO Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğiyle ‘Gaziantep Tomurcukları Projesi’ hayata geçirildi.

Kayseri’ye yardım üssü kuruldu

Depremzedelere yardımların hızlı ulaştırılması kadar ihtiyaç malzemelerinin tasnif edilmiş bir şekilde öncelikli lokasyonlara sevk edilmesi de büyük önem taşıyor. Bu amaç doğrultusunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda OSB’ler ve özel sektör eliyle Kayseri’de lojistik aktarma merkezi kuruldu.

Depremzedeler için evim yuvan olsun başvuruları başladı

6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak için başlatılan evim yum olsun kampanyasına başvurular başladı.

Bakanlık himayesindeki çocukların 1 yıllık giyim ihtiyacını DeFacto karşılayacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile DeFacto arasında yapılan protokol gereğince, deprem bölgesinde bakanlığın himayesindeki tüm çocukların giyim ihtiyacını bir yıl boyunca DeFacto karşılayacak.

Depremzede Astsubay, göreve koştu

Jandarma uçak, helikopter teknisyeni Astsubay Çavuş Gülsüm Çetin, depreme İskenderun'da yakalandı. Kendisi gibi depremzedelerin yaralarını sarmak için aralıksız çalıştı.

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde 474 depremzede yataklı tedaviye alındı, 97’si ameliyat edildi

Konukoğlu Ailesinin, Gaziantep başta olmak üzere bölgede sağlık hizmetlerinin standardını yükseltmek amacıyla Vakıf kültürü anlayışıyla kurduğu SANKO Üniversitesi Hastanesi, 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ilk anından itibaren tüm branşlarda sunduğu sağlık hizmetlerinin yanı sıra, hasta yakınları ve depremzedelere barınma ve yemek olanağı da sağladı.

Küçük Şengül'ü enkazdan kurtaran JAK Timi yeni canlar için sahada

Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi, Gaziantep'in İslahiye ilçesinde depremden 132 saat sonra 5 yaşındaki Şengül Karabaş'a ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Toplam 1861 haber.