Yaşam

Yaşam Haberleri

Başkan Mahçiçek: Özel ihtiyaç sahibi bireylerimiz için varız

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ‘Özel ihtiyaç sahibi bireylerimiz için varız düşüncesiyle her konuda onların yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya gayret ediyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, tüm özel ihtiyaç sahibi bireylerimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’dan diliyorum’ dedi.

Başkan Okay: Engelli bireylerimiz için daha duyarlı ve bilinçli olmalıyız

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Prof. Dr. Dağlı: Türk kadını üstlendiği sorumlulukların bilinciyle ayakları üzerinde durmayı başarmıştır

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Türk kadının üstlendiği sorumlulukların bilinciyle, ayakları üzerinde durmayı başardığını kaydetti.

Dünya Engelliler Günü’ne özel anlamlı etkinlik

Kahramanmaraş’ta Dünya Engelliler Günü kapsamında 3 Aralık Cumartesi günü ‘Mucize Hayatlar – Notalar’ temalı konser düzenlenecek. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik saat 19.30’da başlayacak.

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi ve KSÜ Sosyal Farkındalık Öğrenci Topluluğu tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezinde kutlama etkinliği düzenlendi.

Kahramanmaraş’ta hava kirliliğiyle mücadele semineri verildi

Kahramanmaraş’ta ısınmadan kaynaklı hava kirliliğinin önüne geçmek ve insan sağlığını tehdit eden faktörleri ortadan kaldırmak için şehir genelinde denetim ve eğitimler sürüyor.

Başkan Güngör’den Şehir Hastanesi’ne ziyaret

Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ni ziyaret eden Başkan Güngör, ‘Tedavi gören tüm hastalarımıza Allah’tan acil şifalar, sağlık çalışanlarımıza görevlerinde kolaylıklar diliyorum’ dedi.

Bir bardak sıcak çorba ile gönülleri fethetti

Gece yarısı emniyet uygulama noktalarında, sabahın erken saatlerinde ise fabrika vardiya değişiminde sıcak çorba ikramı yapan KYS Catering, sosyal projelerin önemini bir kez daha hatırlattı.

Kahramanmaraş’ta öğretmenler gününe özel konser

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde görev yapan öğretmenlere yönelik konser verildi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerinden anlamlı etkinlik

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bilgilendirme yaptı.

Ücretsiz toplu taşıma hizmeti kadınların beğenisini kazandı

Kahramanmaraş’ta Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde farkındalık oluşturmak için kadınlara yönelik hayata geçirilen ücretsiz toplu taşıma hizmeti büyük beğeni topladı.

SODAM sayısını 2023 yılı içerisinde artıracak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, kadınların kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlaması için faaliyet gösteren Aile Destek Merkezi (ADEM) ve Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) sayısının 2023 yılı içerisinde artırılacağını açıkladı.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede "Sıfır Tolerans"

İçişleri Bakanlığı tarafından aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadelede sıfır tolerans ilkesiyle yürütülen çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Rektör Prof. Dr. Dağlı: Öğretmenlerimiz hayatımızdaki örnek kişilerdir

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, meslek hayatına da yön veren öğretmenlerini her zaman örnek aldığını söyledi.

İhtiyaçlar AFAD koordinasyon merkezinden yürütülüyor

Ankara'daki AFAD Koordinasyon Merkezinde, depremin ardından, Türkiye Afet Müdahale Planı çerçevesinde İçişleri Bakanlığı ve ilgili ekiplerin dahil olduğu 25 çalışma grubu görevalıyor.

Bakan Soylu, Düzce’de incelemelerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce'deki 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından kent merkezinde incelemelerde bulundu, sokakta bekleyişlerini sürdüren vatandaşlarımızla konuştu.

Düzce'de 5.9 büyüklüğünde deprem!

Düzce’nin Gölyaka İlçesi’nde saat 04.08’de 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bölgede an itibarıyla en büyüğü 4.3 olmak üzere, toplamda 127 artçı deprem yaşandı.

Gönüllü öğretmenlere afet eğitimi

Bingöl'de gönüllü öğretmenlerin yer aldığı MEB Arama ve Kurtarma Birimi, AFAD'dan aldığı eğitimle afet ve acil durumlarda ihtiyaç duyulan bölgelerde görev yapacak.

Dünya Çocuk Hakları Günü düzenlenen etkinlikle kutlandı

Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından Heyecan Bahçesinde etkinlik düzenlendi.

Toplam 1749 haber.