Yaşam

Yaşam Haberleri

Gönüllü fest-gönüllü ol farkında ol etkinliği düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında ‘Gönüllü Fest-Gönüllü Ol Farkında Ol’ etkinliği düzenlendi.

Ulusal su verimliliği seferberliği başlatıldı

Tarım ve Orman Bakanlığınca, su kaynaklarının sürdürülebilirliğinin sağlanması ve gelecek nesillere aktarılması için ülke sathında "Ulusal Su Verimliliği Seferberliği" başlatıldı.

Sahipsiz hayvanlar sağlık kontrolden geçecek

Bitlis’te yaşanan kuduz vakası sonrasında Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, kentteki başıboş köpekleri toplayıp hayvan barınağında sağlık kontrolünden geçirdiklerini söyledi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü çeşitli etkinliklerle kutladı

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü, İl Merkezi ve İlçelerinde düzenlenen farkındalık etkinlikleriyle kutladı.

Engelsiz sivil toplum buluşması düzenlendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Kahramanmaraş Valiliği himayesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ulusal Demokratik Enstitüsü (NDI) ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde ‘Engelsiz Sivil Toplum Buluşması’ programı düzenlendi.

2 gencin gelinlik giyme hayali gerçek oldu

Elbistan’da, 27 yaşındaki Ezgi Demirtaş ile 35 yaşındaki Aynur Zorlu adlı engelli kızların gelinlik giyme hayali, temsili düğünle gerçek oldu.

Dulkadiroğlu’nda park ve bahçeler kışa hazırlanıyor

Dulkadiroğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı park ve bahçe ekipleri, ağır kış şartlarından önce park ve bahçelerde bakım çalışmalarını hızlandırdı. Özellikle ağaçların kar yağışından zarar görmemesi adına budama çalışması yapıldığı bildirildi.

Başkan Mahçiçek: Özel ihtiyaç sahibi bireylerimiz için varız

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ‘Özel ihtiyaç sahibi bireylerimiz için varız düşüncesiyle her konuda onların yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya gayret ediyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, tüm özel ihtiyaç sahibi bireylerimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’dan diliyorum’ dedi.

Başkan Okay: Engelli bireylerimiz için daha duyarlı ve bilinçli olmalıyız

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Prof. Dr. Dağlı: Türk kadını üstlendiği sorumlulukların bilinciyle ayakları üzerinde durmayı başarmıştır

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Türk kadının üstlendiği sorumlulukların bilinciyle, ayakları üzerinde durmayı başardığını kaydetti.

Dünya Engelliler Günü’ne özel anlamlı etkinlik

Kahramanmaraş’ta Dünya Engelliler Günü kapsamında 3 Aralık Cumartesi günü ‘Mucize Hayatlar – Notalar’ temalı konser düzenlenecek. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik saat 19.30’da başlayacak.

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi ve KSÜ Sosyal Farkındalık Öğrenci Topluluğu tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezinde kutlama etkinliği düzenlendi.

Kahramanmaraş’ta hava kirliliğiyle mücadele semineri verildi

Kahramanmaraş’ta ısınmadan kaynaklı hava kirliliğinin önüne geçmek ve insan sağlığını tehdit eden faktörleri ortadan kaldırmak için şehir genelinde denetim ve eğitimler sürüyor.

Başkan Güngör’den Şehir Hastanesi’ne ziyaret

Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ni ziyaret eden Başkan Güngör, ‘Tedavi gören tüm hastalarımıza Allah’tan acil şifalar, sağlık çalışanlarımıza görevlerinde kolaylıklar diliyorum’ dedi.

Bir bardak sıcak çorba ile gönülleri fethetti

Gece yarısı emniyet uygulama noktalarında, sabahın erken saatlerinde ise fabrika vardiya değişiminde sıcak çorba ikramı yapan KYS Catering, sosyal projelerin önemini bir kez daha hatırlattı.

Kahramanmaraş’ta öğretmenler gününe özel konser

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde görev yapan öğretmenlere yönelik konser verildi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerinden anlamlı etkinlik

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bilgilendirme yaptı.

Ücretsiz toplu taşıma hizmeti kadınların beğenisini kazandı

Kahramanmaraş’ta Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde farkındalık oluşturmak için kadınlara yönelik hayata geçirilen ücretsiz toplu taşıma hizmeti büyük beğeni topladı.

SODAM sayısını 2023 yılı içerisinde artıracak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, kadınların kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlaması için faaliyet gösteren Aile Destek Merkezi (ADEM) ve Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) sayısının 2023 yılı içerisinde artırılacağını açıkladı.

Toplam 1756 haber.