Ekonomi

Ekonomi Haberleri

KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta işletmelere 131 milyon TL’lik destek

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Yüksek, Mikro ve Küçük İşletmelere Yönelik Hızlı Destek Programı kapsamında 852 işletmeye, 131 milyon 300 bin TL destek sunduklarını, 1270 Meslek lisesi ve üniversite mezunun da istihdam edildiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı’nın 2023 bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonunda onaylandı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sağlık Bakanlığının 2023 yılı bütçesi sunumunu yaptı ve milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Sunumda Sağlık Bakan Yardımcıları ve üst düzey bürokratlar da hazır bulundu.

EKOFULL Dergisi’nin 6’ncı sayısı yayımlandı

Kahramanmaraş merkezli yayın yapan ve tüm Türkiye’ye dağıtılan EKOFULL Dergisi’nin Kasım sayısı çıktı. Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu’nun yer aldığı EKOFULL Dergisini www.ekofull.com adresinden de takip edebilirsiniz.

Asmalı: “Hedefimiz tekstil sektöründe ilk üçe girmek”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tekstil Zirvesi, MÜSİAD Tekstil, Deri ve Hazır Giyim Sektör Kurulu koordinasyonunda MÜSİAD Batman Şubesi ev sahipliğinde Batman Ticaret ve Sanayi Odası ile TEKSİAD iş birliğinde gerçekleştirildi.

Bakan Dönmez, 12. Türkiye Enerji Zirvesi'nde

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin altyapısı ve gaz piyasalarıyla doğal gaz merkezi olmak için tüm enstrümanlara sahip olduğunu belirterek, "Yeni hatların ve yeni kaynakların en ekonomik rotasının Türkiye olması, sahip olduğumuz altyapının daha da gelişmeye müsait bir potansiyeli olduğunu gösteriyor." dedi.

Enerji komisyonu heyetinden, Akkuyu NGS'de inceleme

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) devre alınması konusunda gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Bakan Dönmez, Filyos doğal gaz işleme tesislerini inceledi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazının deniz tarafındaki iletim hatları inşaatının tamamlandığını söyledi.

Meslek liselerinden 11 ayda 5 farklı ülke ile ihracat anlaşması

Meslek liseleri, 11 ay gibi kısa bir sürede 5 farklı ülke ile 2 milyon 750 bin lirayı bulan ihracat anlaşması imzaladı.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Güvenç: Türkoğlu, gümbür gümbür geliyor

Türkoğlu Küçük Sanayi sitesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Dünya’daki en büyük Tier-1 güneş paneli üreticisi Kahramanmaraş’ta üretim yapacak

1988 yılında kurulan Zhongli Group bünyesinde faaliyet gösteren ve Türkiye’de yüzde 20 pazar payına sahip, Dünya’daki en büyük Tier-1 güneş paneli üreticilerinden olan TALESUN Solar ve 1993 yılında kurulan tekstil, enerji ve gemi inşa sektöründe faaliyet gösteren MEM GRUP, Fotovoltaik Güneş Paneli üretimi için iş birliği sözleşmesi imzaladı.

MÜSİAD EXPO 2022'de hedef 5 milyar dolarlık ticaret

MÜSİAD EXPO, TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezinde 19'uncu kez kapılarını açtı. Açılış programında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD EXPO ile 5 milyar dolarlık ticaret bağlantısı oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

MÜSİAD INVEST uluslararası ticarete dinamizm kazandıracak

MÜSİAD Invest ve MÜSİAD Ticaret Ofisi'ni EXPO'da tanıtan MÜSİAD, uluslararası ticarete dinamizm kazandırmayı hedefliyor. Söz konusu projeleri değerlendiren MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, yatırımcı iş insanlarına yol göstererek küresel ve bölgesel ticaretin güvenli limanı Türkiye'yi en iyi şekilde anlatacaklarını söyledi.

Ekonomiye ilişkin kanun teklifi yasalaştı

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşan Kanun Teklifi ile; Öğrenim kredisi alanlar borçlarını, aldıkları miktar kadar, mezuniyetten 2 yıl sonra ödemeye başlayacak. 6. sınıf tıp ile 5. sınıf diş hekimliği fakülteleri öğrencileri, uygulama çalışmaları karşılığında, 12 ayı geçmemek üzere net asgari ücret tutarında aylık ücret alacak.

Başkan Güngör, genç girişimcilerle bir araya geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, programı kapsamında şehre gelen AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ile birlikte TÜGİAD ve TOBB Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu Toplantısı’na katıldı.

İleri yaş turizmi TÜSİAD’da farklı yönleriyle ele alındı

TÜSİAD Ankara Temsilciliği’nde, "İleri Yaş Turizmi Odağıyla Dünyadaki Gelişmeler ve Türkiye Hizmet İhracatında Yeni Fırsatlar” başlıklı bir toplantı gerçekleştirdi. Etkinlikte, ileri yaş turizmi konusu “Türkiye Hizmet İhracatında Yeni Hedefler: Yaşlı Bakım Turizmi” raporunun bulguları ve bu süreçte yaşanan güncel gelişmeler çerçevesinde tartışıldı.

Türkiye-ABD ticari ilişkilerine ivme kazandıracak ziyaret

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve beraberindeki MÜSİAD heyeti, ABD İş Seyahati kapsamında New Jersey ve New York'ta temaslarda bulundu. Programa ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Asmalı, ziyaretin iki ülke ticari ilişkilerine ivme kazandıracak girişimlere zemin hazırlamasını hedeflediklerini belirtti.

124 ülkenin iş insanları MÜSİAD EXPO'da bir araya gelecek

Bu yıl 19'uncu kez kapılarını açacak MÜSİAD EXPO 2022 Ticaret Fuarı için geri sayım başladı. 2-5 Kasım tarihlerinde TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenecek organizasyonun basın tanıtım toplantısında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, 124 ülkeden sanayici, yatırımcı ve girişimci iş insanının İstanbul'da bir araya geleceğini vurguladı.

Çiçekçi: Ticaretin altın kurallarını Kahramanmaraş’taki iş insanları gayet iyi biliyor

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Serdar Salih Çiçekçi, ekonomik gelişmelerle ilgili gazetemize yaptığı açıklamasında katma değerli ürünler üretip sadece Avrupa’ya değil tüm dünyaya ihracat yapılması gerektiğini söyledi. Çiçekçi, 'Ticaretin altın kurallarını Kahramanmaraş’taki iş insanları gayet iyi biliyorlar' dedi.

Toplam 906 haber.