Dünya

Dünya Haberleri

Terörizmin finansmanı ile mücadelede Türkiye ile ABD eşzamanlı karar aldı

Terörizmin finansmanı ile mücadele kapsamında Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından eşzamanlı alınan malvarlığı dondurma kararı ile ilgili açıklama Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan geldi. Açıklamada listelenen kişilere yönelik malvarlığının dondurulması kararlarının titizlikle uygulandığı vurgulandı.

Milletvekili Öçal, ABD’de

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’de Türklerin yoğun olduğu New Jersey eyaletinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

CEMR toplantısı Fransa’nın başkenti Paris’te yapıldı

Fransa’nın başkenti Paris’te Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi (CEMR) Siyasi Komite Toplantısı gerçekleştirildi.

Tahıl Koridoru Anlaşması 120 gün daha uzatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderlerle temasları sonucunda 22 Temmuz’da Cumhurbaşkanı ve BM Genel Sekreteri riyasetinde imzalanan Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması’nın süresinin 120 gün daha uzatıldı.

Başkan Mahçiçek, EXPO 2023’ü Batum’a taşıdı

Ev sahipliğini yapacağı Uluslararası EXPO 2023 Onikişubat-Kahramanmaraş’ın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için ekibiyle birlikte var gücüyle çalışan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, katılımcı ülke ve şehir sayısını artırmak amacıyla ziyaretlerini sürdürürken, son adresi ise Batum oldu.

Erdoğan Kök’den EXPO 2023 için uluslararası katılımcı atağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Dışişleri Bakanlığı’nca EXPO 2023 Özel Danışmanı olarak atanan Büyükelçi Erdoğan Kök, uluslararası katılımı artırmak adına yoğun bir şekilde ziyaretler gerçekleştirirken, büyükelçiler nezdinde birçok ülkeyi EXPO 2023 Onikişubat-Kahramanmaraş’a davet etti.

Bakan Çavuşoğlu: “Filistin’e desteğimiz devam edecek”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Filistin Dışişleri ve Yurt Dışında Yaşayan Filistinliler Bakanı Riyad Malki başkanlıklarında Ortak Komite ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye uzay yolcusunu seçiyor

Bakan Koca, 75. Dünya Sağlık Asamblesi’ne katıldı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen 75. Dünya Sağlık Asamblesi’nin açılışına katıldı. Bakan Koca, programın ikinci gününde Genel Kurula hitap etti.

DTÖ Paneli, Türkiye’yi haklı buldu

AB Tarafından belirli çelik ürünlerine uygulanan korunma önlemine karşı Türkiye’nin başlattığı DTÖ Paneli, Türkiye’yi haklı buldu.

İmece uydusu için geri sayım başladı

“Metrealtı çözünürlüğe sahip” ilk yerli ve milli gözlem uydusu İMECE, 15 Ocak 2023'te fırlatılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Varank paylaşımda: “Geri Sayım Başladı; Hedef 2023! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli ve millî yer gözlem uydumuz İMECE'nin 15 Ocak 2023’te uzaya fırlatılacağını açıkladı! 2023'e emin adımlarla ilerlerken, uzay yarışında biz de varız diyoruz!”

Bakan Kurum ile AB Komisyonu Başkan yardımcısı Tımmermans görüşmesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Frans Timmermans'ı kabul etti. Görüşme sonrası heyetler arası toplantıya geçildi. Bir saat süren toplantının ardından Kurum ve Timmersmans açıklamada bulundular.

Dünyanın 50 ülkesine askeri ekipman ihraç ediliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yozgat OSB’de balistik koruyucu sistemler ile fonksiyonel iç ve dış giyim ürünleri üretimi yapan Garanti Giyim Kompozit Teknolojileri Fabrikası’nı ziyaret etti. Bakan Varank, Balistik yelek ve kaskları atış yaparak test etti.

Bakan Soylu: Gambiya ile birçok alanda işbirliği içerisindeyiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, makamında Gambiya İçişleri Bakanı Yankuba JN Sonko ile bir araya geldi. Görüşmede İçişleri Bakan Yardıcısı İsmail Çataklı da yer aldı. Gambiya İçişleri Bakanı Yankuba JN Sonko’nun anı defterini imzalamasının ardından ikili basın açıklaması yapmak üzere kameraların karşısına geçti.

MÜSİAD Sidney Başkanı Gençtürk: " Avustralya’nın dış ticaretteki alternatifi Türkiye’dir"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sydney Başkanı Hasan Gençtürk, Çin ile çeşitli konularda gerilim yaşayan Avustralya’nın dış ticaretteki alternatifinin Türkiye olabileceğini söyledi.

Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 10 milyonu aştı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 10 milyonu geçti.

Kovid-19 Sonrası Türkiye-AB İktisadi ve Ticari İlişkileri toplantısı

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyon Başkanı Christian Berger, Türkiye'nin üretim altyapısının sağlam olduğunu belirterek "Umarım bu Kovid-19 sürecinin son bulmasıyla ikili ilişkilerimiz her zamankinden daha güçlü bir şekilde devam edecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Bu yıl yurt dışından hacı kabul edilmeyecek

Suudi Arabistan, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl hac ibadetini sadece ülkede yaşayanlarla sınırlı tutacağını yurt dışından hacı kabul etmeyeceğini duyurdu.

Çin'de Kovid-19 aşı çalışmalarında ikinci aşamaya geçildi

Çin Sağlık Bilimleri Akademisi bünyesindeki Tıbbi Biyoloji Enstitüsü (IMBCAMS) tarafından yürütülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı adayının klinik deneylerinde ikinci aşamaya geçildiği bildirildi.

Toplam 58 haber.