Sağlık

Sağlık Haberleri

Uzmanından Ramazan ayında sağlıklı beslenme önerileri

SANKO Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurten Budak, Ramazan ayında sağlıklı oruç tutabilmek için beslenme düzenine her zamankinden daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Yetişkin kemik iliği nakil ünitesi hizmete açıldı

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde, Tıp Fakültesi İç Hastalıkları / Hematoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ve Dr. Öğr. Üyesi Salih Sertaç Durusoy öncülüğünde, Yetişkin Kemik İliği Nakil Ünitesi hizmete açıldı.

SANKO Üniversitesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı ve anma programı düzenlendi

SANKO Üniversitesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen anma programında 6 Şubat’ta meydana gelen, Gaziantep’in de dahil olduğu 11 ili etkileyen deprem felaketinde vefat eden ve hayatını kaybetmiş sağlık çalışanları anıldı.

Kuzey ilçelerinde dezenfeksiyon çalışmaları sürüyor

Asrın felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş’ta meydana gelebilecek salgın hastalıkların önüne geçerek halk sağlığının korunması noktasında şehir merkezinin yanı sıra Afşin, Elbistan, Ekinözü ve Nurhak’ta da ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları sürüyor.

Prof. Dr. Dağlı: Hekimlik, çok büyük sorumluluk ve özveri gerektiren kutsal bir meslektir

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ASİD Genel Başkanı Dr. Yıldırım: Sağlık çalışanlarımız büyük sorumluluklar üstlendi

Merkezi Gaziantep'te bulunan Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) Genel Başkanı Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çocuk ve Ergen Psikoloğu Turan, deprem sonrası çocukların okula uyum sürecini anlattı

Bölgede 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından felaketin yaralarının sarılması amacıyla çalışmalar sürdürülürken, Gaziantep’in de aralarında bulunduğu illerin bir bölümünde 13 Mart Pazartesi günü ders zili yeniden çalacak.

Depremzedelere psikososyal destek etkinliği düzenlendi

Deprem bölgesi Kahramanmaraş’ta ağır hasar almış yüreklere dokunabilmek için Zonguldak SST Eğitim-Danışmanlık ve Kahramanmaraş Özgür-Der tarafından psikososyal destek programı düzenlendi.

Uzman Klinik Psikolog Kübra Demirkesen, hasta kabulüne başladı

Uzman Klinik Psikolog Kübra Demirkesen, SANKO Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde görev yapmaya başladı.

Dr. Ömer Aydın Yıldırım, hasta kabulüne başladı

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ömer Aydın Yıldırım, SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ebru Ersoy, hasta kabulüne başladı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ebru Ersoy, SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus’dan Türkiye’ye övgü

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Hatay’daki sahra hastanesini ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Bakan Koca: Son 20 günden 11 ilde 11 binin üzerinde bebek doğdu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin ardından Osmaniye’de geçici barınma merkezinde kalan depremzedelerle bir araya geldi. Sonrasında Bakan Koca, son 20 günde 11 ilde 11 binin üzerinde bebeğin dünyaya geldiğini söyledi.

Uzmanlar uyardı: Deprem sonrasında çocuklarla sağlıklı iletişim kurulmalı

SANKO Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünden Uzm. Dr. Burcu Gökalp Özcan, depremde yetişkinler gibi çocukların da çok zor günlerden geçtiğini belirterek, çocuklara doğal afetler ve depremle ilgili yaşlarına uygun, anlayabilecekleri düzeyde bilgiler verilmesi gerektiğini söyledi.

Halk sağlığını korumak için Kahramanmaraş’ta hummalı çalışma

Kahramanmaraş şehir genelinde 590 personel ve 138 araçla çöp toplama, temizlik, ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları sürdürülüyor. Meydana gelebilecek salgın hastalıkların önüne geçilerek halk sağlığının korunması hedefleniyor.

Bakan Koca, 10 ilde yürütülen sağlık hizmetleri hakkında açıklama yaptı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Hatay’daki Afet Koordinasyon Merkezi'nde, deprem bölgesindeki sağlık faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi. Bakan Koca: ‘Afet bölgesindeki sabit birimlerde 13 bini hekim olmak üzere 19 bin kişinin hizmet verdiğini’ söyledi.

Dr. Öğretim Üyesi Öztürk, deprem ve ruh sağlığıyla ilgili konuştu

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Halil İbrahim Öztürk, her yaştan insanı olumsuz etkileyen deprem ve diğer afetler karşısında çocukların, erişkinlere göre daha şiddetli ruhsal tepkiler verebileceğini söyledi.

Kış mevsiminde el ve ayak bileği kırıkları tehlikesine dikkat

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Cenk Cankuş, özellikle karlı ve buzlu zeminlerde yanlış hareket veya dalgınlık sonucu düşmeye bağlı el ve ayak bileği kırıklarının arttığını söyledi.

Türkiye'de her 5 ölümden 1’inin nedeni kanser

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma (Tıp Fakültesi) Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Neslihan Kurtul, 4 Şubat Dünya Kanser Günü ile ilgili bir bilgilendirme yaptı.

Toplam 767 haber.