Diğer

Diğer Haberleri

Bakan Kirişci: "Tarımda planlı üretime geçilmesi şart"

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, İstanbul'da gerçekleştirilen "Türkiye Yüzyılı Zirvesi & Para Sohbetleri" programına katıldı.

EYT’ye ilişkin kanun teklifi plan ve bütçe komisyonunda

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlandı.

Tarımcebimde mobil uygulaması

Tarım ve Orman Bakanlığının hayata geçirdiği "TarımCebimde" mobil uygulamasını ilk 1 ayda 100 bini aşkın kullanıcı mobil cihazlara indirerek kullanmaya başladı.

7. Ulusal Antarktika Bilim Seferi başladı

Türk bilim insanları, Dünya’nın kara kutusunu keşfetmek üzere yeni bir yolculuğa başladı. 7’nci Ulusal Antarktika Bilim Seferi’ne katılan 19 bilim insanı, İstanbul’dan yola çıktı. Cumhurbaşkanlığı himayesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının uhdesinde TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsünün (KARE) koordinasyonunda gerçekleştirilecek seferde, Beyaz Kıta’nın şifrelerini çözecek yeni bilimsel araştırmalar yürütülecek.

Bakan Kasapoğlu, ‘Gastronomi Kampı’nda

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep’teki ‘Gastronomi Kampı’nda yaptığı açıklamada, "Yurtlarımızın, gençlerimiz için sadece birer barınma mekanı değil, birer yaşam alanı olması bizim en önemli gündemimiz" dedi.

İklim değişikliği ve sürdürülebilirlik araştırma enstitüsü imza töreni

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Tübitak Temiz Enerji İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü Tanıtımı ve İş Birliği Protokolü İmza Töreni”ndeki konuşmasında, “Bu enstitümüzde, iklim değişikliği, iklim değişikliğinin etkilerini azaltılmasına yönelik atılması gereken adımlar burada istişare edilecek. Buradan çıkan sonuçla birlikte aslında tarımda, turizmde, sanayide, bina sektöründe iklim değişikliğine uyum ve koordinasyon bağlamında atılması gereken adımlar atılacak.” dedi.

Ukrayna’dan Afganistan’a tahıl taşıyan geminin denetimi tamamlandı

Türkiye'nin girişimleri neticesinde oluşturulan ve küresel gıda krizinin çözümüne büyük katkı sağlayan "Tahıl Koridoru"ndan Dünya Gıda Programı’nın (WFP) insani yardımları kapsamında Afganistan’a gidecek olan tahılın denetimleri tamamlandı.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci’den, Anadolu Leoparı paylaşımı

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, nesli tehlike altında olan türlerden Anadolu Leoparı'nın, iki ayrı bölgede fotokapanlarla kaydedilen son görüntülerini paylaştı.

Van Gölü hep mavi kalacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Van Gölü Havza Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı kapsamında dip çamuru temizliğiyle ilgili yapılan çalışmalara ilişkin resmî sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Van Gölü’müz hep mavi kalacak! Dünyanın incisi Van Gölü'müzü korumak, en güzel haliyle geleceğe taşımak için canla başla çalışıyoruz. Bugüne kadar 807 bin metreküp dip çamuru temizliği yapıldı.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz’de sürüklenen mayınlar imha ediliyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sahip olduğu imkân ve kabiliyetlerle denizlerde oluşabilecek mayın tehdidine karşı her türlü tedbiri alarak görev yapıyor. Mayınlar tespit ve teşhis sonrası büyük bir titizlikle imha ediliyor.

Zeytinyağı işletmelerinin 2 fazlı üretime geçişi genelgesi yayımlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Zeytinyağı İşletmelerinin 2 Fazlı Üretime Geçişi Genelgesi”ni yayımladığını duyurdu.

Bakan Bilgin, Hak-İş heyetini kabul etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) heyetini kabul etti.

Üç Aylar temalı konferans

25 Ocak Çarşamba günü Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın katılımıyla ‘Rahmet ve Mağfiret Mevsimi: Üç Aylar’ temalı konferans düzenlenecek.

Başak Traktör’e bir ödül daha

Başak Traktör, Türk tarım sanayine yaptığı katkılardan dolayı Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından ödüllendirildi.

İki bakanlık arasında 4-6 Yaş Kur’an Kursu Desteği Programı Protokolü İmzalandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, "Ekonomik bakımdan dezavantajlı ailelerin, 4-6 yaş Kuran kursuna devam edebilecek çağdaki çocuklarının, resmi Kuran kursuna kayıt ettirilmeleri halinde, velinin ödemekle mükellef olduğu giderleri, Bakanlığımızca doğrudan Diyanet İşleri Başkanlığımıza ödeyeceğiz." dedi.

Van Polisi, 15 bin çocuk ve gencin hayatına dokundu

"Başar ki Hayallerini Kucakla" projesi kapsamında, dezavantajlı çocuk ve gençlerin suça sürüklenmelerinin önlenmesi amacıyla kültürel ve sportif eğitimlere katılmaları sağlandı.

Süper Film Ambalaj’a Worldstar ambalaj yarışmasından ödül

SANKO Holding’in ambalaj sektöründeki şirketi Süper Film Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ’nin Ar-Ge çalışmaları sonucu deniz yosunlarından geliştirdiği SUPEX 2011 ALG BOPP filmi (çift yönlü gerdirilmiş polipropilen film), Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından düzenlenen ve sektörün en prestijli yarışması olan WorldStar Ödülleri’nde “Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri” (Packaging Materials and Components) kategorisinde ödüle değer görüldü.

Bozdağ: “İsveç NATO’ya girmek istiyorsa Türkiye’ye verdiği sözü tutmalıdır”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İsveç’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan protesto gösterisinin yapılması ve polisin de gösteriyi izlemesinin Türkiye açısından kabul edilemez bir durum olduğunu belirterek, “Eğer İsveç NATO'ya girmek istiyorsa sözünde durmalıdır. Eğer sözlerini yerine getiremezlerse NOTA’ya giriş vizesini Türkiye'den alamazlar. Teröristlerle dayanışma içinde olanlar, iş birliği içinde olanlar ya da onların eylemlerine göz yumanlar, müsaade edenler, polisin gözetiminde eylem yapmasına izin verenler Türkiye'den NATO üyeliğine izin vermesini beklememelidir.” dedi.

SANKO’nun kurucusu Sani Konukoğlu, mezarı başında anıldı

SANKO Holding Kurucusu ve Gaziantep Sanayi Odası’nın (GSO) Kurucu Başkanı Sani Konukoğlu, vefatının 29’uncu yıl dönümünde Gaziantep Asri Mezarlık’taki kabri başında dualarla anıldı.

Toplam 2502 haber.