Diğer

Diğer Haberleri

Depremzedeler güne çadırda uyandı

Merkez üssü Gölyaka ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından kentin 10 farklı noktasına, 128 çadır kuruldu. Evleri hasar gören ya da deprem korkusu yaşayan 627 kişi, geceyi çadırlarda geçirdi. Havanın aydınlanması ile çadırda kalanlar, yeni güne başladı.

Yardımcıoğlu: “İnsanlık tarihinin ölümsüz mesleği öğretmenliktir”

BAAE Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; öğretmenliğin, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olduğunu belirtti.

Saldırıda hayatını kaybeden öğretmenlerin ismi okullarda yaşayacak

Beyoğlu İstiklâl Caddesi'ndeki terör saldırısında hayatını kaybeden Öğretmen Arzu Özsoy ve lise öğrencisi olan kızı Yağmur Uçar ile ilkokul öğrencisi Ecrin Meydan'ın isimleri, okullarda yaşayacak.

TBMM’de bu hafta

TBMM Genel Kurulu, Polis Yüksek Öğretim Kanunu'nda değişiklik teklifinin görüşmelerine devam edecek.

Yusufeli Barajı ve HES açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci'nin katılımıyla 22 Kasım Salı günü hizmete açılacak Yusufeli Barajı, ülke ekonomisine katkısı ve sağlayacağı faydalar yanında, devasa gövdesi ve yüksekliği ile birçok rekorun da sahibi olacak.

Başkan Güngör, yerel yönetimler istişare toplantısına katıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı’na katıldı.

Şantiye şefleri yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından çıkarılan “Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 18 Kasım 2022 tarihli Resmî Gazete’de yayımlandı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, yayımlanan yönetmelikle iş sayısının işin büyüklüğüne göre düzenlendiği ve şantiye şefleri için deneyim şartının getirildiği belirtildi. Ayrıca yapılan düzenleme ile yaklaşık 10 bin mimar ve mühendisin istihdamına katkı sağlanacağı müjdelendi.

Suya göre tarım planı

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü'nce 'Suya göre tarım' ilkesinden hareketle 'Sektörel Su Tahsis Planları' (SSTP) hazırlandı. 6 havzada tamamlanan, 11 havzada hazırlık çalışması devam eden planlar ile su miktarı, çiftçilerin ve gıda sanayisinin ihtiyaçları göz önüne alınarak ürün deseni belirlenirken, az su ile maksimum gelir elde edilmesi hedefleniyor.

Sosyal uyum ve belediyeler çalıştayı düzenlendi

Göç İdaresi Başkanlığı, UNHCR ve TBB iş birliğiyle düzenlenen ‘Sosyal Uyum ve Belediyeler Çalıştayı’nda katılımcılara tanıtılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal uyum projeleri büyük beğeni topladı.

Gen bankalarındaki tohumlar barkodtürk ile kayıt altında

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) bünyesindeki gen bankalarında muhafaza edilen tohumlar genetik yapısını koruyarak uzun yıllar saklanabiliyor.

Prof. Dr. Cırık, BM İklim Zirvesi’nde KSÜ’yü temsil etti

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kevser Cırık, Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinde düzenlenen iklim değişikliğiyle mücadele alanında dünyadaki en kapsamlı zirvesi Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 27. Taraflar Konferansı’na (COP27) KSÜ’yü temsilen katıldı.

Kuzey Marmara otoyolu ile yılda 5.3 milyar TL tasarruf

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu ile İstanbul’da kesintisiz ulaşım imkanı sağlandığına vurgu yaptı ve “Projemiz ile zamandan 3 milyar 236 milyon TL, akaryakıttan 2 milyar 147 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 5 milyar 383 milyon TL tasarruf ediyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu açıldığı günden bu yana 1.3 milyar saat tasarruf sağlandı” dedi.

Akdeniz araştırma 1 gemisi çalışmalarını sürdürüyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğüne ait "Akdeniz Araştırma 1 Gemisi" ile yürütülen çalışmalarla mavi vatanda ve uluslararası sularda deniz canlılarının popülasyonu belirleniyor.

Güvenç, Fransa’da gurbetçi vatandaşlarla bir araya geldi

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkanlığı’nın görevlendirmesiyle UID Nantes Teşkilatı ile adeta Fransa’ya çıkarma yaptı. “Birlikte Güçlü Bir Türkiye İçin, El Ele 2023’e” sloganı ile gurbetçi vatandaşlarla buluşan Güvenç, Fransa’yı karış karış gezdi.

İnovasyonda Kadın 7. Girişimcilik Kampı ödül töreni

KADEM "İnovasyonda Kadın Projesi 7. Girişimcilik Kampı"nda ödüller sahiplerini buldu.

Atatürk’ün değeri yıllar geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır

Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) Genel Başkanı Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Atatürk, ilkeleri ve ışığı ile her zaman yolumuzu aydınlatmaktadır

SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Atatürk’ün mirasını yaşatmak, en büyük sorumluluğumuz

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu İstiklal Savaşı’nın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını yaşatmanın en büyük sorumlulukları olduğunu belirtti.

Taşkınlar 72 saat öncesinden tahmin edilebilecek

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından çalışmaları sürdürülen Taşkın Tahmini ve Erken Uyarı Merkezi (TATUM), Aralık 2017'den bu yana faaliyette bulunuyor. Bu kapsamda TATUS'a da 2021'de başlandı ve 2023 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Toplam 2459 haber.