Sanat

Sanat Haberleri

Sinema salonlarına 14,2 milyon destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, küresel salgın sürecinde kapılarını uzun süre kapatmak zorunda kalan sinema salonu işletmecilerine, “Yerli Film Gösterim Desteği” verecek.

TRT Sanatçılarından muhteşem müzik ziyafeti

Büyükşehir Belediyesi ve Valilik iş birliğiyle 4 Şubat Cumartesi günü Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenecek konserde TRT sanatçıları dinleyicilere müzik ziyafeti yaşatacak.

Kurtuluş Konseri müzikseverleri bekliyor

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı iş birliğiyle 4 Şubat Cumartesi günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde ‘Kurtuluş’ konseri düzenlenecek. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek konsere tüm müzikseverler davet edildi.

Dünyaya Âşık Veysel’in gönül gözüyle bakmak

Genç sanatçılar, büyük halk ozanı Âşık Veysel’in 50. vefat yıl dönümünde, ozanın dizelerinden ilham alarak yarışacak.

İsmail Altunsaray’dan muhteşem konser

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen İsmail Altunsaray konserine müzikseverler yoğun ilgi gösterdi. Birbirinden değerli eserlerin seslendirildiği konserde katılımcılar da tüm parçalara eşlik etti.

Adım Empati adlı tiyatro gösterisini yoğun ilgi

Göksun ve Ekinözü’nün ardından Andırın’da da çocuklara yönelik birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinlikler düzenlendi. Andırın Mevlâna İdris Millet Konağı’nda sahnelenen tiyatro gösterisini minikler büyük bir beğeniyle takip etti.

Sahne Maraş’tan büyük performans

Büyükşehir Belediyesi, Türk tiyatrosunun en önemli yazarlarından Haldun Taner’in kaleme aldığı ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ adlı tiyatro gösterisini sanatseverlerle buluşturdu.

SANKO Sanat Galerisi’nde “Araftaki An-Lar” temalı resim sergisi

Ressam Onur Arıkan, yağlı boya ile spatula tekniğini kullanarak hazırladığı eserlerinden oluşan “Araftaki An-lar” temalı kişisel resim sergisini SANKO Sanat Galerisi’nde açtı.

Tiyatroseverlere eğlenceli bir gösteri daha

Sezai Karakoç Kültür Sanat Sezonu’nda çeşitli etkinlikleri Kahramanmaraşlılarla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, 28 Ocak Cumartesi günü NFK Kültür Merkezi’nde ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ adlı tiyatro gösterisi düzenleyecek.

Araftaki An-lar sergisi sanatseverleri bekliyor

Ressam Onur Arıkan, yağlı boya ile spatula tekniğini kullanarak hazırladığı eserlerinden oluşan “Araftaki An-lar” temalı kişisel resim sergisini SANKO Sanat Galerisi’nde açacak.

Türk Halk Müziği ve Çocuk Korosunda başvurular sürüyor!

Büyükşehir Belediyesi’nin Türk Halk Müziği ve Çocuk korosunda ön kayıtlar devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak yapılabilen başvurularda son gün 31 Ocak Salı.

SANKO Sanat Galerisi’ndeki dinginlik temalı resim sergisi

Ressam Ziver Kaplan’ın akrilik tekniklerle hazırladığı eserlerinden oluşan “Dinginlik” temalı kişisel resim sergisi SANKO Sanat Galerisi’nde devam ediyor.

Sahne Maraş Ekinözü’nde minikler için sahne aldı

‘Adım Empati’ adlı tiyatro gösterisini Ekinözü Abdurrahim Karakoç Millet Konağı’nda çocuklarla buluştu. Çocukların büyük bir ilgiyle takip ettiği ve çeşitli danslarla doyasıya eğlendiği etkinlik, ebeveynlerin de takdirini kazandı.

Minikler, tatilin ilk gününde Kaptan Pengu ve Arkadaşlarını izledi

Yarıyıl tatilinin ilk gününde TRT Çocuk lisanslı ‘Kaptan Pengu ve Arkadaşları’ adlı tiyatro gösterisi miniklerle buluştu. Çocuklar, gösteride doyasıya eğlenirken çevre kirliliği ve su tasarrufu gibi pek çok konuda yeni bilgiler de edindi.

Usta oyuncular Çöpdemir ve Bilgin, dizi sektörünü ele aldı

Kahramanmaraş’ta düzenlenen Diziler Mahallemizi Neden Terk Ettiler? temalı konferansta usta oyuncu Kadir Çöpdemir ve Hakan Bilgin; televizyonun toplumsal hayata entegrasyonu, sosyal medyanın yaygınlaşması, dizi-film sektörünün değişimi ve gelişimi, günümüz dizileri gibi pek çok konuyu farklı perspektiften ele aldı.

Evelâhir’in yeni sayısı okurlarla buluştu

Büyükşehir Belediyesi, Kültür Yayınları’ndan Evelâhir Dergisi’nin yeni sayısını okurlarla buluşturdu. Derginin aktüel ve geçmiş sayılarına e-dergi formatında Büyükşehir Belediyesi’nin internet adresinden ulaşılabiliyor.

Müzik ziyafeti dinleyicileri bekliyor

Büyükşehir Belediyesi, 20 Ocak Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde Deniz Gürdal konseri düzenleyecek. Birbirinden değerli eserlerin seslendirileceği türkü gecesine tüm müzikseverler davet edildi.

Çöpdemir ve Kaçan, dizi sektörünü anlatacak

Büyükşehir Belediyesi, 19 Ocak Perşembe günü NFK Kültür Merkezi’nde Oyuncu Kadir Çöpdemir ve Hasan Kaçan’ın katılımıyla ‘Diziler Mahallemizi Neden Terk Ettiler?’ temalı konferans düzenleyecek.

Türk Halk Müziği ve Çocuk Korosu başvuruları başlıyor!

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Türk Halk Müziği ve Çocuk Korosu’nun yeni dönem kayıtları başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak yapılabilen başvurularda son gün 31 Ocak Salı.

Toplam 416 haber.