Doğa ve müzik bir araya geldi

Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü Türk Müziği Korosu, Bahar Konseri ile müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Orman Genel Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleşen konserde, Türk müziğinin seçkin örneklerini seslendiren koro sanatçıları, salonu dolduran misafirlere kimi zaman duygusal kimi zamanda eğlenceli bir yolculuk sundu.

Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Akif Günkut öncülüğünde oluşturulan koro, Tarım Orman Bakanlığı personelinden oluşuyor.  

Koronun ve koroda yer alan sanatçıların bireysel performansları izleyenlerden tam not aldı. 

Aynı zamanda koronun üyesi olan Kahramanmaraşlı Akif Günkut, seslendirdiği “Gözümde özleyiş, gönlümde acı” ve “Menekşelendi sular” isimli eserler ile salonda bulunan misafirlerden büyük beğeni aldı. 

Koronun yönetiminde ise Şef Suat Yıldırım vardı. 

Büyük usta konserin sonunda bestesi kendisine ait “Davetlimsin sevdaya yar” simli eseri seslendirdi. 

Konser öncesi sahnenin arka planında gösterilen doğa videoları ise doğa ile müziğin buluşması adına güzel başlangıç olarak dikkat çekti.

Gecenin açılışında konuşma yapan Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürü Kadir Çokçetin, iki kez farklı nedenlerle iptal edilen konserin gerçekleşmesinden mutlu olduklarını ifade etti. 

Çokçetin, ayrıca konuşmasında koroya destek verenlere teşekkür etti ve koronun konserlerine düzenli olarak devam edeceğini belirtti. 

Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü bu konser etkinliği ile fark oluşturdu ve doğanın sesine müziğin notaları ekledi.
 

Bakmadan Geçme