• Haberler
  • Sanat
  • İlk Türk kadın ressamlarından Mihri Sergisi şimdi Gaziantep'te

İlk Türk kadın ressamlarından Mihri Sergisi şimdi Gaziantep'te

Kärcher'in ev sahipliğini yaptığı, ilk kadın ressamlarından Mihri Rasim Müşfik Açba'nın eserlerinden oluşan 'İlk Türk Kadın Ressamlarından Mihri' isimli resim sergisi, 4-15 Mayıs 2024 tarihleri arası Gaziantep'te olacak.

İlk Türk kadın ressamlarından Mihri Sergisi şimdi Gaziantep'te
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kärcher, ilk kadın ressamlarımızdan Mihri Rasim Müşfik Açba’nın eserlerini, İstanbul’un ardından Gaziantep’teki sanatseverlerle de buluşturuyor. Ünlü ressamın yaşamını, sanat serüvenini ve resim sanatının ülkemizdeki gelişimine olan katkısını ele alan, bilgilendirici nitelikteki belgesel sergi, 4-15 Mayıs 2024 tarihleri arasında Gaziantep Sankopark AVM’de misafirlerin ziyaretine açık olacak. 

Çalışmalarını Düsseldorf’ta bağımsız küratör olarak sürdüren Dr. Necmi Sönmez’in katkıları ile hazırlanan “İlk Türk Kadın Ressamlarından Mihri” resim sergisi, sanatçının tüm zorluklara rağmen kendi yolunda ilerleyerek verdiği mücadeleyi tarihsel, sosyal ve kadın hakları savunuculuğu bağlamında aktarmayı hedefliyor.

Belgesel sergide, Ressam Mihri’nin eserlerinin yanı sıra fotoğrafları, resimlerinin röprodüksiyonları ve ilişki içinde olduğu İstanbul sanat çevresi tanıtılacak. Sergide 13 eser sergilenecek. 


 

Bakmadan Geçme