Deprem sonrası çalışmalar, projeler ve son durum değerlendirmesi

TOBB İl KGK Doğu Akdeniz Bölge Toplantısı, bölge illerinin katılımları ile çevrim içi olarak gerçekleştirildi. TOBB Kahramanmaraş KGK Başkanı Betül Zabun Kenger, deprem sonrası ilde ve kurulda normalleşme çalışmalarını anlattı. Kenger, diğer bölge illeri gibi başlayan ve başlatılması planlar projeler hakkında bilgi verdi.


Toplantıya, TOBB Adana KGK Başkanı Rana Dal, TOBB Kahramanmaraş KGK Başkanı Betül Zabun Kenger, TOBB Mersin KGK Başkanı Ayla Harp, TOBB Osmaniye KGK Başkanı Ceren Aybaba Atasever katılım sağladı.

Bölge Temsilcisi ve TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen, açılış konuşmasının ardından devam eden projelerin güncel durumları hakkında bilgi verdi. Yeşim Ugutmen, bölgede yer alan 45 kadın kooperatifi ile görüşmelere başladıklarını ve istihdam, büyüme gibi konularda çalışmaları olacağını iletti. Ugutmen, kurulan Meta İstasyon ile ortak çalıştıklarını, girişimcilere destek olduklarını belirtti.

TOBB Kahramanmaraş KGK Başkanı Betül Zabun Kenger, deprem sonrası ilde ve kurulda normalleşme çalışmalarını anlattı. Kenger, diğer bölge illeri gibi başlayan ve başlatılması planlar projeler hakkında bilgi verdi.

TOBB Adana KGK Başkanı Rana Dal, Yönetim Kurulunda Kadın ve Aromatik Bitki Müzesi ile ilgili çalışmalarından bahsederek, kurul olarak planladıkları yeni projeler hakkında detayları paylaştı.

TOBB Mersin KGK Başkanı Ayla Harp, 30 Nisan 2024 tarihinde lansmanını gerçekleştirecekleri 1TechKadın Projesi hakkında katılımcılara bilgi vererek, devam eden projelerin mevcut durumlarını ele aldı.

Bakmadan Geçme