Türkiye Kızılay Derneği İl Merkezleri Başkanlarından ortak açıklama

Türkiye Kızılay Derneği'nin 81 İl Merkezi Başkanları, 570 Şube ve Temsilcilik Yönetim ve Denetim Kurulları ile Kızılay Kadın, Genç Kızılay, Kızılay Engelsiz teşkilatların tamamını temsilen açıklama yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Türkiye Kızılay Derneği İl Merkezleri Başkanları tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Asrın Felaketi diye tanımlanan Pazarcık-Elbistan depremlerinin ilk anından itibaren milletimizin merhamet elini afetzedeler ile buluşturmak için Kızılaycılar olarak Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık ve Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun liderliğinde var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

Fahri Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek himayelerinde ivmelenen 155 yıllık şefkat ve merhamet yolculuğumuz devletimizin ve insaniyetperver milletimizin destekleriyle yurdumuzun her köşesinde ve dünyanın dört kıtasında devam ediyor. Kızılay, 192 Kızılay ve Kızılhaç arasında tüm dünyada en fazla insan hayatına dokunan milli cemiyet olma haklı gururu ve sorumluluğunu taşırken “Geride kimseyi bırakma!” şiarı ile insan onurunu korumak ve ıstırabını dindirmek için her geçen gün adımlarını büyütüyor. 

Ne var ki milletimizin cemiyetimiz aracılığı ile afetzedelerle dayanışmasına en çok ihtiyaç duyduğu bu zor günlerde Kızılay’a ve çalışmalarına yönelik yalan, yanlış veya eksik bilgilerle üretilmiş çok sayıda haber görüyor, neredeyse her afetten sonra benzer çevreler tarafından organize edilen sistematik yıpratma çabaları gözlemliyoruz. Ancak bu organize kötülüğün yalnızca Kızılay’ın itibarına değil Türkiye genelinde insani yardım ve kan ürünü bekleyen binlerce afetzede ve hastanın hayatına da kast ettiğini üzülerek ifade etmek durumundayız. Biz büyük Kızılay Ailesi olarak Kızılay’ı gündelik çekişmelerin tarafı yaparak yıpratmaya çalışan bu türden maksatlı girişimlerin tamamını kararlılıkla reddediyoruz. 

300 binden fazla gönüllüsü, 50 binin üzerindeki üyesi ve 15 binden fazla çalışanı ile milli cemiyetimiz Kızılay ihtiyaç duyulan her yerde ve her zaman hizmetleri ile ayrım gözetmeksizin her insanın yanında olmaya devam edecektir. Bu vesile ile milletimizi şimdiye dek olduğu gibi bugün ve yarın da ihtiyaç sahiplerinin yanında durmaya, ayni ve nakdi bağışlarıyla desteklemeye, hastalarımıza şifa olacak kan ve kök hücre bağışlarını düzenli yapmaya, gönüllü çalışmalara katılmaya ve merhamet çınarı Kızılay’ın güçlü destekçileri olmaya davet ediyoruz.” 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN