KSÜ ile Azerbaycan arasında yeni bir işbirliği

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Azerbaycan ile kardeşlik bağlarını ve akademik iş birliklerini geliştirmek maksadıyla tertip ettiği Azerbaycan temasları kapsamında Azerbaycan Turizm ve Menecment Üniversitesini (ATMU) ziyaret etti.

Rektör Yasım başkanlığında, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuri Kahveci ve Prof. Dr. Orhan Doğan ile Genel Sekreter Ali Rıza Bekler’den oluşan KSÜ heyetini ağırlayan Azerbaycan Turizm ve Menecment Üniversitesi Rektörü İlham Madatov, ATMU ile ilgili KSÜ heyetini bilglendirerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyarette kardeş ülke Azerbaycan ile akademik iş birliği düzeyinin mevcut durumdan çok daha ileri noktalara taşınması gerektiğinin altını çizen Rektör Yasım, KSÜ olarak bu niyetle Azerbaycan’a ziyaret gerçekleştirdiklerini, yapılan protokollerle ortak akademik faaliyetlerin daha da artırılmasını amaçladıklarını söyledi.

Heyetlerle karşılıklı yapılan toplantıda öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, ortak araştırma faaliyetleri, toplantı, seminer, kurs organizasyonları gibi pek çok akademik başlık masaya yatırıldı. 

Akademik iş birliği zemininde karşılıklı kararların alındığı toplantı sonrası Rektör Yasım, Rektör Madatov’a KSÜ logolu Kahramanmaraş işi ceviz oyma sandık hediye etti.
 

Bakmadan Geçme