Türk Kızılayı'ndan özel eğitim öğrencilerine destek

Türk Kızılayı Kahramanmaraş Şubesi Başkanlığı ve Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde özel eğitim okulları ve sınıflarında eğitim gören öğrenciler için gönderilen materyallerin kullanıma açılması maksadıyla Dumlupınar Şehit Haşim Yenigül İlkokulu'nda açılış programı yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Açılışı İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Türk Kızılayı Kahramanmaraş Toplum Merkezi Yöneticisi İlhan Kılıç, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Kahveci ve Şube Müdürü Hanifi Şahin gerçekleştirdi.

İş birliği kapsamında Türk Kızılayı Kahramanmaraş Şubesi Başkanlığınca hafif, orta ve ağır düzeyde zihinsel yetersizliği ve otizmi olan bireylere yönelik hizmet veren özel eğitim sınıflarımız ve özel eğitim uygulama okullarında kullanılmak üzere gönderilen materyallerin 44 okula dağıtımı yapıldı. 

Buna göre 22 okulda özel eğitim sınıflarına donatım ve tefrişat malzemeleri, 22 okula ise özel eğitim ders araç ve gereçleri dağıtıldı.

Dumlupınar Şehit Haşim Yenigül İlkokulu’nda yapılan açılış programı ile destek sağlanan tüm okullardaki araç ve gereçlerin kullanımı başladı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN