Kahramanmaraşlı hafızlardan başarı üstüne başarı

Kahramanmaraş Muhammed Gevher Kur'an Eğitim Merkezinden iki öğrencinin başarısı. Şırnak İlinde yapılan Hafızlık Türkiye Finalinde Kahramanmaraşlı Hafız Yusuf Eren Gülmez birinci oldu. Hırvatistan da yapılan Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasında da Mehmet Ali Sarıtürk Dünya İkincisi oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur'an kurslarına katılımı artırmak, hafızlık eğitimini ve Kur'an-ı Kerim'i güzel okumayı teşvik etmek amacıyla hafızlık eğitimi verilen Kur'an kurslarında okuyan öğrenciler arasında Şırnak İlinde düzenlenen "Hafızlık Türkiye Finali Yarışması" yapıldı. 

Bölgelerinde birinci olan 7 hafızın katıldığı final yarışması, Yeni Mahalle Geylani Camisi'nde gerçekleştirildi. Ezber, tecvit bilgisi ve güzel okuma gibi kriterlere göre değerlendirme yapılan yarışmada Kahramanmaraş'tan Yusuf Eren Gülmez birinci, İstanbul'dan Abdulsamet Gün ikinci ve Elazığ'dan Muhammed Mustafa Selami üçüncü oldu.

Dünya ikincisi de aynı kurstan

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Müftü Muhammed Gevher yatılı Hafızlık Kur’an Kursu başarıdan başarıya imza atıyor. Geçtiğimiz yıllarda da birçok şampiyon çıkaran Kuran Eğitim Merkezi bu yılda yine başarılarıyla göz doldurdu. 

Hafızlık Türkiye Finali Yarışmasında Kahramanmaraş'tan Yusuf Eren Gülmez birinci olurken diğer yandan da aynı kurstan geçtiğimiz yıllarda mezun olan Mehmet Ali Sarıtürk Hırvatistan da yapılan Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasında Dünya İkincisi oldu.

Kurs Müdürü Selahattin Akkurt Şırnak İlimizde yapılan hafızlık Türkiye finalinde birinci olan öğrencisi Yusuf Eren Gülmez ile Hırvatistanda yapılan Kur’an-ı Kerimiz Güzel okuma yarışmasında Dünya ikincisi Mehmet Ali Sarıtürk’ü tebrik etti. 

Akkurt; “Öğrencilerimizin yetişmesinde büyük emeği olan başta hocası Seyfettin Yeniceye, desteklerini hiç bir zaman kesmeyen Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekine, Onikişubat İlçe Müftüsü Süleyman Yavuza ve hayır sahibi kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN