4 Grup uygulaması kaldırıldı

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Yeni yönetmelikte 2024 yılında yürürlüğe gireceği bildirilen 4 grup uygulaması sonlandırıldı ve 1. bölge Batı ve 2. bölge Doğu şeklindeki 2 bölge uygulaması aynen devam edilmesine karar verildi.

Türk Polis Teşkilatında görev yapan personelin sorunlarını bizzat dinleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Emniyet Teşkilatı Mensuplarının moral ve motivasyonunu artırmak, kurumsal ve mesleki aidiyet duygusunu en üst seviyede tutmak amacıyla, "Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde" birtakım iyileştirmeler ile yeni düzenlemeler getirildi.

4 Grup uygulaması kaldırıldı

Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanan yeni Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre daha önce 2024 yılı içerisinde uygulanması planlanan 4 bölgede görev yapma zorunluluğu kaldırıldı.

Bunun yerine 1. bölge Batı ve 2. bölge Doğu olarak atamaların sadece 2 bölge üzerinden yapılmasına dair karar verildi. 

Batı ve Doğu illeri kendi arasında gruplara ayrılma uygulamasından vazgeçilerek görev yapan polislerin bu talebi böylelikle yerine getirildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN