Yaz Kur'an kurslarında çocuklara özel şenlik

Diyanet İşleri Başkanlığının yaz Kur'an Kurslarında eğitim, kültürel, sosyal etkinlikler ve çocuklara yönelik oyunlarla renkli ve eğlenceli şekilde devam ediyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğüne bağlı Camilerde Yaz Kur’an Kurslarına katılan öğrenciler, bir taraftan Kur'an-ı Kerimi okumayı ve temel bilgileri öğrenirken diğer taraftan da  çeşitli etkinlik ve oyunlarla keyifli saatler geçiriyor.

90 bin camide olduğu gibi Kahramanmaraş’ın tarihi Sarayaltı Cami’nde de “haydi koş gel, Camiler seninle güzel” temasıyla Yaz Kur’an kursları devam ediyor. Dini eğitimin yanı sıra çocuklar değerler eğitimi, manevi ve sosyal hayata dair bilgiler ve ahlaki kuralları öğreniyor. Camileri şenlendiren çocukları çeşitli etkinlik ve oyunlar da cezbediyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle birlikte gençlerin manevi gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla yapılan  iş birliği protokolü gereği çerçevesinde Dulkadiroğlu Müftülüğüne bağlı Sarayaltı Camii avlusunda güzel bir etkinliğe imza atıldı.

Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi, Sarayaltı Camiinde gönüllü gençlerle beraber yaz Kur’an kursuna katılan çocuklara, “merkezim her yerde” sloganıyla Palyaço eşliğinde Çocuklara boyama, matrak yarışı ve halat çekme yarışı gibi sportif faaliyetlerle oldukça keyifli bir gün geçirdi. 

Çocukların neşesi camilerde din görevlilerini de mutlu ettiğini belirten Dulkadiroğlu Müftüsü Ali Canbolat: “Yaz Kur’an kurslarında öğrencilerimizin zevk ve neşesini artırmak, eğitime katkılarını daha güzel hale getirmek için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle yaptığımız protokol doğrultusunda bu gün camimizde eğitimize neşe katsın diye gelen Gençlik koordinatörlerinin katkısıyla güzel bir gün geçirdik. Amacımız gençlerimizin dini hayata etki ve katkılarını daha üst düzeye getirebilmek. Çünkü bu günün gençleri, bu günün çocukları yarının büyükleri olarak karşımıza çıkacak. Toplumun birer fertleri olan bu gençler dinini öğrenmiş, hayatını güzel yaşayan, her türlü kötülükten uzak kalacak şekilde bir hayat ortaya koymaları için bilgilerini kültürlerini arttırmaya çalışıyoruz. Bu gün bize destek olan Gençlik ve Spor müdürlüğü ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş Gençlik Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Arguz’da konuşmasında çocukların mutluluklarına katkı sağlamak için Diyanet İşleri Başkanlığı ile aramızda olan protokol gereği bir etkinlik yapmanın sevincini yaşadıklarını belirtti; Çocukların gözlerindeki mutluluğun artması için bu tür etkinliklere devam edeceklerinin altını çizdi.

Programa; Dulkadiroğlu Müftüsü Ali Canbolat, Şube Müdürü Mikail Koç, Gençlik spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri  Mustafa Arguz, Yusuf Bayram Demirci, Dulkadiroğlu Müftülüğü Gençlik koordinatörü Cafer Dağ, Gençlik merkezi  gönüllüleri ve elamanları ile Cami görevlileri katıldı.

Havuzda serinlediler

Öte yandan Yaz Kur’an kursuna katılan öğrenciler daha sonra havaların sıcak olması dolayısıyla havuzda serinlediler. Gençlik Spor il Müdürlüğü Batıpark Yüzme havuzu kapıları bu kez de Yaz Kur’an kursları öğrencilere açtı. Çocukların su içindeki eğlenceli dakikaları gözlerinden kaçmadı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN