Vali Coşkun'dan 18 Mart mesajı

Vali Ömer Faruk Coşkun, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Vali Coşkun, mesajında: “18 Mart Çanakkale Zaferi, Kahraman Türk milletinin hür ve bağımsız yaşama kararlılığının en veciz örneklerinin sergilenmiş olduğu, tarihte eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından biridir.
 
Bu destan memleketin her köşesinden vatan uğruna bir araya gelerek Çanakkale’de buluşan, zor şartlarda savaşan, azim ve kararlılığıyla dönemin teknolojik olarak güçlü ve donanımlı işgal kuvvetlerine karşı koyan ve esaret altında yaşamaktansa ölmeyi göze almış olan bir milletin hafızalardan silinmeyecek başarısıdır.
 
Üzerinde yaşadığımız topraklar, vatan, bayrak ve millet sevgisiyle şahadet ve gazilik mertebesine yükselen, ismi bilinen ve bilinmeyen tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanıdır.

İlimiz merkezli depremlerle 11 ilimizin etkilendiği asrın felaketi sonucu çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun. 
 
Devletimiz necip milletimizle birlikte depremin ilk gününden itibaren Çanakkale ruhunu andıran bir anlayışla topyekûn bir seferberlik hali ortaya koyarak birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma anlayışıyla hareket etmiştir. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’mizin 108. yıl dönümünü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.
 
Ruhları şad, mekânları cennet olsun.” İfadelerine yer verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN