Türkiye genelinde eş zamanlı etkinlik

Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu temalı Türkiye genelinde eş zamanlı etkinlik düzenlendi. Kahramanmaraş Valiliği koordinasyonunda Süha Erler Anadolu Lisesi önünde farkındalık çalışması yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

İçişleri Bakanlığının “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla tüm Türkiye’de eş zamanlı başlatılan program kapsamında, Vali Ömer Faruk Coşkunun da katıldığı Kahramanmaraş Süha Erler Anadolu Lisesi önünde farkındalık çalışması yapıldı. 
 
Vali Coşkun burada yaptığı açıklamada: “İçişleri Bakanlığımızın öncülüğünde özellikle trafik ışığı ve görevlisi olmayan yaya geçitlerinde önceliğin yayalarda olmasına yönelik farkındalık çalışmaları uzun zamandır yürütülüyor. Bugün de öğrencilerimizle birlikte İçişleri Bakanlığımızın “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak uyguladığı yayalarla ilgili farkındalık çalışmanı gerçekleştiriyoruz. Öncelikle geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize ve tüm hemşehrilerimize bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Sürücülerimizden ricamız yaya geçitlerine yaklaşırken yavaşlaması ve yayalarımız varsa onlara öncelik vermeleridir. 

Trafik güvenliğin ve yayalarımızın can güvenliğinin sağlanmasına yönelik paydaş kurumlarımızla birlikte yaptığımız bu farkındalık çalışmasında yer alan öğretmenlerimize, öğrencilerimize, Emniyet Teşkilatımıza, Jandarma Teşkilatımıza ve paydaş kurumlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. 
 
Vali Coşkun ve beraberindeki heyet, farkındalık oluşturması adına öğrencilerimizle birlikte yaya yoluna kırmızı şerit çekti. 
 
Etkinliğe, Vali Ömer Faruk Coşkun’un yanı sıra, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Dulkadiroğlu Kaymakamı Fatih Çelikkaya, İl Jandarma Komutanı Albay Tolga Yağan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN