Şehitler kabirleri başında dualarla yâd edildi

Kahramanmaraş'ta Ramazan Bayramı arifesinde Şeyh Adil Mezarlığı'ndaki şehitlikte anma programı düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Valimiz Ömer Faruk Coşkun, şehit ailelerimi ve gazilerimizin yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte şehitlerimizin kabrine gül bırakıp dua etti.

Şehitleri kabirleri başında ziyaret ederek mezarlarına karanfil bırakan Güngör, şehit yakınları ile de bir araya geldi.

Şehit aileleri ve gaziler ile bir süre sohbet eden Vali Coşkun, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet dileklerinde bulundu.

Şehitlik ziyareti, deprem şehitleri ve tüm şehitler için okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti ve yapılan duaların ardından sona erdi.

Birliğimiz daim olsun

Vatanı uğruna canını feda eden tüm şehitleri rahmet ve minnetle yâd eden Başkan Hayrettin Güngör, “Ramazan Bayramı arifesi şehitliğimizi ziyaret ederek aziz şehitlerimizi kabirleri başında dualarla yâd ettik. Bu mukaddes toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimize, gazilerimize ve aziz ecdadımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bağımsızlığını tüm mukaddes değerlerin üzerinde tutan ve vatanı uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Rabbim, vatanımızı bölmek isteyen şer odaklarına fırsat vermesin. Birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN