O artık bir Avrupa şampiyonu

Türkiye'nin ev sahipliğinde Antalya'da düzenlenen Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası'nda bireysel genel tasnifte birinci olan Adem Asil, altın madalya kazandı. İlk tebrik ise Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ülkemizin ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenen Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası'nda bireysel genel tasnifte altın madalya kazanan Adem Asil için tebrik mesajı yayımladı. 

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında: “Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya Spor Salonu'nda düzenlenen Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası'nda bireysel genel tasnifte 84.965 puanla altın madalya kazanan Adem Asil’i yürekten kutluyorum. Milli Cimnastikçimiz Adem, kariyerinin ilk Avrupa şampiyonluğunu elde ederken, aynı zamanda ülkemize bireysel genel tasnifte ilk altın madalyasını kazandırmış oldu. 

Avrupa Şampiyonu olarak bizleri gururlandıran Adem Asil’in başarısında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Ülkemizde düzenlenen şampiyonada Ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran ve İstiklal Marşımızı dinleten milli sporcumuza başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN