Melek Çocukları ve Aileleri Yaşam Derneği'nden özel eğitimli çocuklara özel ilgi

'Beni fark et yeter' felsefesiyle 2018 yılından itibaren Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteren Melek Çocukları ve Aileleri Yaşam Derneği özel eğitim alanında çalışmalarına devam ediyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Sonay Baykut

Dernek, Dulkadiroğlu Belediyesine bağlı Gökkuşağı Anaokulunun özel eğitim sınıfının tüm techizatını karşılayarak özel eğitim sınıfının açılmasına vesile oldu.

Açılışa Dulkadiroğlu özel eğitim müdürü Hacı Yaşık, Dulkadiroğlu Ram müdürü Ahmet Bülbül ve dernek yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Dernek başkanı Özlem Çakmak: "Dernek olarak eğitimin önemini vurgulayarak, özel eğitimli çocukların topluma kazandırılması için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Özel eğitimli her çocuk bizim için ayrıcalıklıdır ve çok değerlidir. Dernek olarak eğitime sunduğumuz katkıdan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Eğitime olan desteklerimizde devam edecektir. " şeklinde konuştu.

Özel eğitimin önemini vurgulayan Dulkadiroğlu Özel Eğitim Müdürü Hacı Yaşık: “İlçenin özel eğitim mekansal donatım anlamında eksiklerinin olduğunu söyleyerek sürekli özel eğitim sınıflarını açıyoruz ama maalesef yetmiyor artık sayılarda bize şunu gösteriyor özel eğitime muhtaç olan çocuk sayısı çok fazla. Bu konuda bize yardımcı ve destek olan Melek Çocukları ve Aileleri Yaşam Derneği  üyelerine göstermiş olduğu katkılarından dolayı teşekkür ederim.” Dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN