İlk Evim İlk İş Yerim Projesinde ilk temeller atıldı

İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi İlk Temel Atma Töreni çerçevesinde Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesinde tören düzenlendi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olan “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi” İlk Temel Atma Töreni çerçevesinde Pazarcık ilçesinde program düzenlendi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’dan canlı bağlantı gerçekleştirdiği programda Vali Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir, AK Parti İl Başkanı Av. Fırat Görgel, MHP İl Başkanı Ertuğrul Doğan, ilçe belediye başkanları, teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş da yer aldı. 

Proje kapsamında ilk etapta Kahramanmaraş’ta 210, Türkiye’de ise 17 şehirde toplam 5 bin 615 konutun temeli atıldı.

Hayırlı olsun

Projenin hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Cumhuriyet tarihinin en büyük konut, iş yeri ve arsa projesi kapsamında şehrimizde başlangıçta 210, ülkemizde ise 17 ilde toplam 5 bin 615 konutun temel atma törenini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’dan canlı bağlantılarıyla gerçekleştirdik. Projenin şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
 

Bakmadan Geçme