8. Uluslararası öğrenci sempozyumu Kahramanmaraş'ta başladı

8. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) iş birliğinde Yunus Emre Kongre Merkezinde başladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan sempozyum açılış programı, UDEF Başkanı Abdullah Muhammed İslam, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım ve İçişleri Komisyon Başkanı ve Milletvekili Celalettin Güvenç’in konuşmaları ile devam etti. 
 
Uluslararası Öğrenci Sempozyumunda, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Fen ve Mühendislik Bilimleri, Uluslararası Öğrencilik alanları ile Türkiye’deki ve Dünya’daki uluslararası öğrenci çalışmaları ele alınarak, bu alanlara dair problemler ve çözüm önerileri değerlendirilecek. 
 
Sempozyuma, Vali Ömer Faruk Coşkun'un yanı sıra İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir,  KSÜ Rektörü Yasım, UDEF Başkanı Abdullah Muhammed İslam ve Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrenci gurupları katıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN