Kurtuluş coşkusu çeşitli etkinliklerle devam edecek

12 Şubat Kurtuluş Haftası kutlamaları kapsamında 7 Şubat Salı günü çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Etkinlik takvimine Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü kutlamaları kapsamında 7 Şubat Salı günü de çeşitli etkinlikleri vatandaşlarla buluşturmaya devam edecek. 

12 Şubat Kurtuluş Haftası kutlamaları kapsamında, Maraş’ın Milli Mücadelesini konu alan ‘Çatkapı Tiyatro’ adlı gösteri liselerde öğrencilerle buluşacak. Mehter Takımı da gün içerisinde üstü açık otobüs ile ana caddeler ve mahalleleri ziyaret ederek Kahramanmaraşlıları kutlama etkinliklerine davet edecek. 

Gün boyu mahallelerde davul zurna gösterileri de düzenlenecek. Saat 14.00’da ise Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde ‘Kurtuluş’ temalı resim sergisinin açılışı gerçekleştirilecek. 

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 12 Şubat Kurtuluş Haftası kutlama etkinlikleri takvimine https://kahramanmaras.bel.tr/duyuru/2023/02/01/kurtulus-haftasi-kutlama-etkinlikleri-takvimi adresinden ulaşılabileceği ve etkinliklere tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.
 

Bakmadan Geçme