Kaynak kitaplar eğitim yılı başında sıralarda yerini alacak

Millî Eğitim Bakanlığınca 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı için hazırlanarak ilimize gönderilen ders kitapları ve yardımcı kaynak kitaplar, eğitim yılı başında 236 bin öğrencinin sıralarında yerini alacak.

2002 yılından itibaren Millî Eğitim Bakanlığı ders kitaplarını öğrencilere ücretsiz dağıtıyor. Okullar açıldığında ders kitaplarının yanında yine ücretsiz olarak 2.sınıftan 12.sınıfa kadar eğitim gören tüm öğrenciler için 101 çeşit kaynak kitap hazır olacak.

Toplamda 1 milyon 818 bin 184 adet kaynak kitabı eğitim yılı başında öğrencilerle buluşturacaklarını kaydeden İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, “Bu sayede eğitimi daha etkili hale getirmek istiyoruz. Kendi imkânlarımızla, Bakanlığımızın ve öğretmenlerimizin kendi hazırladığı sorularla öğrencilerimizi daha donanımlı kılmayı amaçlıyoruz. Tüm bu gayretlerimiz, öğrencilerimiz için. Bundan sonrası öğrencilerimizin kendi gayretlerine kalıyor. Bu vesileyle öğrencilerimize yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diler, hepsine başarılar dilerim.” ifadeleri ile sözlerini noktaladı.

Bakmadan Geçme