Kahramanmaraş'ta istişare ve değerlendirme toplantısı düzenlendi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un başkanlığında asrın felaketinin yaşandığı depremlerden sonra Kahramanmaraş'ta istişare ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, milletvekilleri, rektörler, AK Parti İl Başkanı Av. Fırat Görgel, kurum müdürleri, siyasi parti, meslek örgütü ve STK temsilcileri ile muhtarların da yer aldığı toplantıda; imar planları, zemin etüt çalışmaları, yeni yerleşim yerlerinin tespiti ve planlanan projeler gibi pek çok konu değerlendirildi.

Tüm çabamız Kahramanmaraş’ımız için

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’un katılımıyla; yeni yerleşim yerlerinin tespiti, hak sahipleri için inşa edilecek konutlar, imar planları ve hayata geçirilecek projelere ilişkin bir istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Yaşadığımız felaket sonrası şehrimizi tekrardan ayağa kaldırma noktasında tüm paydaşlarımızla birlikte fikir alışverişinde bulunduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimiz, bakanlıklarımız, milletvekillerimiz, yerel yönetimlerimiz ve tüm paydaşlarımızla birlikte inşallah Kahramanmaraş’ımızı tekrardan ihya ve inşa edeceğiz. Bu noktada gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz. 

Kalıcı konutların inşası noktasında bakanlığımız son derece hızlı ve titiz bir çalışma yürütüyor. Şehrimize bir yıl içerisinde 88 bin 500 konut inşa edilecek. Bu zor günümüzde yanımızda olan, desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen tüm paydaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz. Tüm çabamız Kahramanmaraş’ımız ve hemşehrilerimiz için” ifadelerini kullandı.
 

Bakmadan Geçme