Vali Ünlüer, müjdeledi! Bu yıl devlet yatırımlarının yüzde 40'ı Kahramanmaraş'a yapılacak

Kahramanmaraş İl Koordinasyon Kurulunun 2024 yılı 1. dönem toplantısı, Vali Mükerrem Ünlüer başkanlığında, paydaş kurum temsilcilerinin katılımıyla düzenlendi.

İl Koordinasyon Kurulu Ocak ayı toplantısında gündem gereği kamu kurum ve kuruluşlar ile belediyelerin 2023 yılı yatırımlarının dönemsel gerçekleşmeleri ve koordinasyonu gerektiren konuları değerlendirildi.
 
2024 yılı devlet yatırımlarının yaklaşık yüzde 40’ının bölgemize yapılmasının planlandığına değinen Vali Ünlüer, “2023 yılı üzücü olayların ve asrın felaketinin yaşandığı bir yıl oldu. 11 ilimizi doğrudan etkileyen depremlerden kaynaklı sorunlarla mücadelemiz devam ediyor. 2024 yılı ilimiz adına belki de kalkınmanın en yüksek olacağı bir yıl olacaktır. 

Bu kapsamda 2024 yılı devlet yatırımlarının yaklaşık yüzde 40’ının bölgemize yapılması planlanıyor. Kurumlarımızın bu gayretli çalışmaları sonucunda yılsonuna doğru inşallah vatandaşlarımızın durumu başlangıca göre çok daha iyi noktada olacağına inanıyorum. 

2024 yılında projelerin tamamlanması için çalışmalara hız verirken kurumlarımızın yaptığı planladığı yatırımlarda Bakanlıklarımızdan gönderilen ödeneklerin kullanılmasında da tasarruf tedbirlerine uymaları önem arz etmektedir.

Daha iyi bir Kahramanmaraş için kurumlarımızın koordinasyon içerisinde titizlikle çalışmalarını istiyorum. Bu vesileyle paydaş kurum temsilcilerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyor, toplantının ilimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bakmadan Geçme