Türkiye'nin enerji alanındaki atılımları devam ediyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Suudi Arabistan Sanayi ve Maden Kaynakları Bakanı Bandar bin İbrahim Alkhorayef ve beraberindeki heyet ile Ankara'da bir araya geldi. Görüşme sonrası iki ülke arasında madencilik alanında bir Mutabakat Zaptı imzalandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar Türkiye'nin enerji alanındaki atılımlarının devam ettiğine işaret ederek Mutabak Zaptı ile karşılıklı yatırımlar başta olmak üzere madencilik alanında işbirliğinin önünü açacaklarını ifade etti.

Bakan Bayraktar, "Bu anlaşmanın önemli unsurlarından bir tanesi, özellikle kritik madenler denilen, yani önümüzdeki süreçte dünyada bütün herkesin çok üzerinde hassasiyetle durduğu yeni teknolojilerde, elektrikli araçlarda, güneş panel teknolojilerinde ihtiyaç duyulan madenlerde iş birliğini içeriyor. Türkiye’de, Suudi Arabistan’da ve üçüncü ülkelerde ki Türkiye’nin oralarda da önemli bir görünümü var, oralarda da iş birliğini içeren bir anlaşmalar setini imza altına aldık. En kısa sürede daha somut proje bazlı anlaşmaları ortaklık anlaşmalarına da döndürmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.
 

Bakmadan Geçme