• Haberler
  • Gündem
  • Tokat'ta art arda iki deprem! Eğitime 1 gün ara verildi

Tokat'ta art arda iki deprem! Eğitime 1 gün ara verildi

Tokat'ta art arda yaşanan 4 büyüklüğünde deprem korku ve paniğe neden oldu. Deprem çevre illerden de hissedildi. AFAD ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıklamalarda bulundu. Deprem nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 4.7 ve 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem; Samsun, Sivas ve Yozgat gibi çevre illerden de hissedildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve AFAD, olumsuz bir durumun olmadığını açıkladı. Saat 02.35'te 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. 

Tokat Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Tokat ilimiz Sulusaray ilçemizde 4.7 ve 4.1 büyüklüğünde meydana gelen 2 deprem nedeniyle Sulusaray, Yeşilyurt ve Artova ilçelerimizde eğitim ve öğretime 1 (bir) gün ara verilmiştir. Valiliğimiz, Belediyemiz, Kızılay ve tüm paydaş kurumlarımız ile birlikte çalışmalarımızı sürdürüyor, vatandaşlarımıza sıcak ikramda bulunuyoruz.” İfadelerine yer verildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya “Tokat ili Sulusaray ilçesinde 4,7 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına devam etmektedir. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. 

Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.” dedi.
 

Bakmadan Geçme