TOBB, İl KGK ve GGK Doğu Karadeniz Bölge Toplantısı yapıldı

TOBB İl Kadın ve İl Genç Girişimciler Kurulu Doğu Karadeniz Bölge Toplantısı Hopa Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu’nun gerçekleştirdiği toplantıda, Bölgede yer alan İl Kadın ve İl Genç Girişimci kurullarının önümüzdeki dönem çalışmaları, bölge ticareti ve kurullar arasındaki işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Artvin Çoruh Üniversitesi Araştırma Görevlisi Dr. Bulut Doğan Doğu Karadeniz’de Kadın ve Genç Girişimcilik konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantının ikinci oturumunda bölge illerinden Oda/Borsa Başkanları değerlendirme konuşmalarını gerçekleştirdi.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Rize TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu yaptığı konuşmada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Rize TSO olarak bölge ekonomisinin gelişmesi için kadın ve genç girişimcilerin öneminin farkında olduklarını, kendilerine yaptıkları ve yapacakları her türlü çalışmada katkı sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

Toplantıda ayrıca Trabzon TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Ordu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel, Borçka TSO Meclis Başkanı Eşref Merttürk, Arhavi TSO Meclis Başkanı Serkan Ergin katılımcılara hitap etti.

Toplantıya TOBB Artvin KGK Başkanı ve Doğu Karadeniz Bölge Temsilcisi Sercan Özgen ev sahipliğinde TOBB Bayburt KGK Başkanı Leyla Karabulut, TOBB Giresun KGK Başkanı Türkan Hocaoğlu, TOBB Gümüşhane KGK Başkanı Sibel Kandaz Olgun, TOBB Rize KGK Başkanı Funda Kazancı ve TOBB Trabzon KGK Başkanı Ahsen Aydın katıldı.

Bölge illeri genç girişimciler kurullarından ise; TOBB Ordu GGK Başkanı ve Doğu Karedeniz Bölge Temsilcisi Emrah Baş, TOBB Artvin GGK Başkanı Anıl Altunkaya, TOBB Bayburt GGK Başkanı Sedat Hanecioğlu, TOBB Giresun KGK Başkanı Ercan Günaydın, TOBB Gümüşhane GGK Başkanı Erhan Dabağ ve TOBB Rize GGK Başkanı Muhammet Akkuş katılım sağladı.
 

Bakmadan Geçme