• Haberler
  • Ekonomi
  • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na DEİK'ten Ustalara Saygı ödülü

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na DEİK'ten Ustalara Saygı ödülü

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen, 37. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Olağan Seçimli Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni'ne katıldı.

Törende, 2001 – 2014 yılları arasında DEİK Başkanlığı görevini yerine getiren Hisarcıklıoğlu’na, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve DEİK Başkanı Nail Olpak tarafından Ustalara Saygı Ödülü verildi.

Hisarcıklıoğlu ödül takdimi sonrasında yaptığı konuşmada, şahsına takdim edilen ödül için teşekkür ederek, “DEİK 1985 yılında Türkiye ekonomisinin dünyaya açılma sürecinde, Türk iş dünyasının topyekün desteğini göstermesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından kurulmuştur. Bu vizyoner kararı alan o dönemki Başkanımızı ve Yönetim Kurulu Üyelerini saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum. 

Bugün TOBB olarak dünyanın önde gelen iş örgütlerinin tamamında Türk iş dünyamızı temsilen yer almaktayız. Ben bu ödülü tüm Türk iş dünyası adına alıyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.
 

Bakmadan Geçme