• Haberler
  • Asayiş
  • Tedarik süreçlerinin aksamaması için yasak kaldırıldı

Tedarik süreçlerinin aksamaması için yasak kaldırıldı

Bayram dönüşü trafik tedbirleri kapsamında yasaklanan kamyon, çekici ve tanker araçlarının İstanbul, Ankara yönüne seyirleri tedarik süreçlerinin aksamaması için yeniden izin verildiği duyuruldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ‘Trafik Tedbirleri’ne ilişkin genelge uyarınca bayram tatili dönüşü İstanbul ve Ankara illerindeki trafik yoğunluğunun azaltılabilmesi için kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 05.00’den 15 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar Ankara ve İstanbul’a girişlerine izin verilmeyeceği duyurulmuştu.
 
Tedarik süreçlerinin aksamaması için; yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme ve akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilecek.
 
Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Karayollarında trafik yoğunluğu tekrar artmaya başladı. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım.” Denildi.
 
Bayram tatili boyunca Trafik Polisleri ve Jandarma Trafik, denetimlerine 24 saat esasına göre devam ediyor.

Bayram tatilinin 7. gününde; 664 trafik kazası meydana geldi. 349.174 araç denetlendi. 24.583 araca hız ve radar işlemi, 27.808 araca ise diğer işlemler yapıldı.

Bayram tatilinin ilk 7 gününde toplam; 4.370 trafik kazası meydana geldi.  55 kişi hayatını kaybetti. 7.331 kişi ise yaralandı. 
 

Bakmadan Geçme