TBMM Başkanı Şentop, deprem bölgesinde

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu. Depremzedeleri ziyaret eden Şentop, yetkililerden de bilgi aldı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere gittiği Adana’da İlk olarak Şehir Hastanesi’ni ziyaret etti. Şentop, depremde yaralanan vatandaşların sağlık durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yaralıların aileleriyle de bir araya gelen Meclis Başkanı Şentop, Hatay’da depremin 101. saatinde enkazdan sağ olarak kurtarılan 8 yaşındaki Tanem Okur ve 42 yaşındaki babası Cem Okur’un bulunduğu odayı da ziyaret ederek baba Cem Okur’la sohbet etti. 

TBMM Başkanı Şentop’a ziyareti sırasında Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Adana Valisi Süleyman Elban ile Adana Milletvekilleri eşlik etti.

Adana’dan sonra Osmaniye’ye geçen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, burada incelemelerde bulunup yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

Meclis Başkanı Şentop, Osmaniye’de depremden etkilenen vatandaşlar için oluşturulan çadır kenti ziyaret ederek vatandaşların barınma gereksinimlerinin giderilmesi konusunda yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgi aldı. 

Çadır kentte kalan çocuklarla da bir araya gelen Şentop, bir vatandaşın çadırına konuk oldu. 

Meclis Başkanı Şentop, Osmaniye’de son olarak Kayıboyu KYK Kız Öğrenci Yurdu’nu ziyaret ederek burada kalan ailelerle yemek yedi.
 

Bakmadan Geçme