• Haberler
  • Eğitim
  • Sırbistanlı üniversite öğrencilerinden, MEB'e ziyaret

Sırbistanlı üniversite öğrencilerinden, MEB'e ziyaret

Sırbistan'da Türkçe kurslarına katılan üniversite öğrencileri, 'Türkiye'yi Keşfet Projesi' kapsamında Türk kültürü ile tanışmak amacıyla Millî Eğitim Bakanlığını ziyaret etti.

Millî Eğitim Bakanı Yardımcısı Celile Eren Ökten, "Türkiye'yi Keşfet Projesi" kapsamında Türkiye'ye gelen Sırbistanlı üniversite öğrencilerini Bakanlıkta misafir etti.
 
Belgrad Eğitim Müşavirliği nezdinde Sırbistan'da Belgrad Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde gerçekleştirilen Türkçe kurslarına katılan öğrencilerin Türk kültürü ile tanışması amacıyla uygulanan proje kapsamında Bakanlığı ziyaret eden öğrenciler, Türkiye'de bulunmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti.
 
Öğrenciler, proje kapsamında Edirne, İstanbul ve Ankara gibi tarihî ve kültürel yerleri ziyaret ederek Türk kültürü ile ilgili farklı noktaları tanıma fırsatı bulduklarını dile getirdi.
 
Bakan Yardımcısı Ökten, öğrencileri Bakanlıkta ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Proje çerçevesinde Sırbistanlı öğrencilerin Türkiye'de gerçekleştireceği geziler, 19 Mayıs'a kadar devam edecek.
 

Bakmadan Geçme