Seçim güvenliği, Kahramanmaraş'ta masaya yatırıldı

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Genel Seçimi Tedbirleri Toplantısı Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer Başkanlığında, Güvenlik ve Acil Durumlar koordinasyon Merkezi (GAMER) toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Mahalli İdareler Genel Seçimi Tedbirleri Toplantısı Vali Ünlüer Başkanlığında, İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) toplantı salonunda gerçekleştirildi. 
 
31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinin ilimizde huzur ve güven içinde gerçekleşmesi için alınan ve alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıya, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve ilgili kurum temsilcileri katıldı. 
 
Toplantı öncesi bir değerlendirmede bulunan Vali Ünlüer, “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler yerel seçimlerinin ilimizde huzur ve güven ortamında geçmesi, halkın iradesinin tam olarak sandığa yansıması için çalışmaları büyük hassasiyetle sürdürdüklerini belirterek. 

Polis ve jandarma teşkilatımız seçim öncesi ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmaları hassasiyetle yürütüyorlar, seçimlerin huzur ve güven içerisinde yapılması, herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, seçim kurulları kararlarının titizlikle takip edilmesi ve bu kararlar doğrultusunda işlem yapılması hususlarının, oy verme günü ve sonrasında herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için bütün birimlerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin görevleri başında olacaklardır.” diye konuştu.
 
Toplantı, seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar hakkında yapılan bilgilendirme sunumunun ardından seçimin Kahramanmaraş’ta huzur ve güven ortamında gerçekleştirilebilmesi amacıyla ilgili kurumların seçim öncesi, seçim sırası ve sonrasında alacakları tedbirler ve dikkat etmeleri gereken hususların değerlendirilmesiyle sona erdi.
 

Bakmadan Geçme