Rektör Yasım'dan, Mardin Artuklu Üniversitesine ziyaret

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar'a ziyaret gerçekleştirdi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlük makamında yapılan ziyarette KSÜ Rektörü Yasım ve MAÜ Rektörü Özcoşar’ın yanı sıra KSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İrfan Ersin Akıncı, Prof Dr. Orhan Doğan, MAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Reşit Yıldız, Prof. Dr. Yılmaz Demirhan ve Prof. Dr. Yusuf Doğan ile MAÜ Kızıltepe Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Sinan Dayısoylu da yer aldı.

Karşılıklı sohbet ve istişarelerle geçen ziyarette Rektör Yasım, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden atanmasından dolayı Rektör Özcoşar’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Özcoşar ise nazik ziyaretleri ve iyi dilekleri için Rektör Yasım’a teşekkür etti.

Karşılıklı hediyeleşmenin ardından hatıra fotoğrafı çektiren iki üniversitenin heyetleri ziyaretin akabinde YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın konuşmacı olduğu konferansa geçti.

İnsan, Toplum ve Medeniyet dersine konuşmacı olarak katılan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman, katılımcılara 'Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Müslümanların Bilime Katkıları' konusunu anlattı.

Bakmadan Geçme