• Haberler
  • Kahramanmaraş
  • Prof. Dr. İsmail Bakan, '19 Mayıs, Türk milletinin makus talihinin dönüm noktasıdır'

Prof. Dr. İsmail Bakan, '19 Mayıs, Türk milletinin makus talihinin dönüm noktasıdır'

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

KİÜ Rektörü Bakan, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum. 

19 Mayıs, Türk milletinin makus talihinin dönüm noktasıdır. 19 Mayıs, istiklal yolunda bir milletin yeniden ayağa kalkışının sembolüdür. 

105 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kenetlenen büyük Türk milleti, tarihin gördüğü en destansı direnişlerden birini sergileyerek Kurtuluş Savaşı’nı zaferle nihayetlendirmiştir.

Gazi Mustafa Kemal’in gençlere duyduğu güvenç ve inancın bir nişanesi olarak Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan bu günde, kurucu önderimizin taşıdığı hissiyatı paylaşıyor, ülkemiz ve milletimizin gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine yürekten inanıyoruz.

İstiklal Üniversitesi olarak bu anlayıştan hareketle, milli şuur ve asabiyeye sahip, çağın gerektirdiği bilgiyle donanmış nesiller yetiştirmeye, gayret ediyoruz. Biliyoruz ki, bu emekler zayi olmayacak, büyük ve güçlü Türkiye yolunda ülkemizin attığı adımlarda yetiştireceğimiz bu gençler en ön safta yer alacaklardır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve tazimle anıyorum.” Dedi.
 

Bakmadan Geçme