Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinden acı haber

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları ile sağlanan sıcak temas sonucunda P. Ütğm. Abdullah Köse, şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde P. Ütğm. Abdullah Köse’nin şehit olduğunu duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada: “Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, 20 Kasım 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları ile sağlanan temas sonucunda kahraman silah arkadaşımız P. Ütğm. Abdullah Köse şehit olmuştur. İlk belirlemelere göre 5 terörist, temasta etkisiz hâle getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet; kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” Denildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise: “Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları ile girilen temas sonucunda P. Ütğm. Abdullah Köse, şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet; kederli ailesine, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Mekanı ali olsun.” İfadelerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme