Öğrencilerin sınav hazırlığına büyük destek

İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle şehir genelinde 8 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik LGS ve TYT deneme sınavı düzenlendi. 491 okulda eş zamanlı olarak yapılan sınavlara toplam 37 bin 78 öğrenci katılım sağladı.

Eğitime katkı sağlamak ve öğrencilere destek olmak için faaliyetlerini artırarak sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle şehir genelinde 8 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik deneme sınavı düzenledi. 

11 ilçede 491 okulda eş zamanlı olarak yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) toplam 37 bin 78 öğrenci katılım sağladı. Deneme sınavı öncesi Onikişubat Nuri Pakdil Ortaokulunda İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. 

Sınav öncesi kendini test etme ve stres atma noktasında düzenlenen deneme sınavlarının çok önemli olduğunu belirten öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Eğitime destek veriyor, öğrencilerin yanında oluyoruz

Büyükşehir Belediyesinin daima öğrencilerin yanında olduğunu belirten Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan, “Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle öğrencilerimize yönelik projelerde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile büyük bir koordinasyon içerisindeyiz. İmkânlarımız ölçüsünde eğitime destek veriyor, öğrencilerimizin yanında oluyoruz. 6 Şubat depremlerinin ardından eğitimde meydana gelen eksiği kapatarak öğrencilerimizin diğer şehirlerdeki öğrencilerden geri kalmaması için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fırat Görgel’in başarıyı ödüllendirmeye yönelik projeleri var. Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizle ilişkilerimizi hep güçlü tutacağız. Bugün deneme sınavına giren tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Bakmadan Geçme