Nitelikli bir ticaret ağı kuruluyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), kendi bünyesinde faaliyete geçirdiği ve uluslararası yatırımcıları, Türkiye'deki yatırım ortamıyla buluşturduğu MÜSİAD INVEST çatısı altında Uluslararası Yatırım ve Networking Toplantısı düzenledi. Türk Cumhuriyetleri temalı programa 300'den fazla iş adamı katılım sağladı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), MÜSİAD INVEST oluşumuyla birlikte yeni dış yatırımlara öncülük ve rehberlik edecek olan yatırım fırsatlarının ikinci büyük toplantısını Türk Cumhuriyetleri temasıyla gerçekleştirdi. MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Şerzad Abdunnazarov, MÜSİAD INVEST Başkanı Serhat Kısakürek, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Furkan Karakaya ve Gençlik Geleceğimiz Vakfı İcra Direktörü Khayrulla Sattarov’un katılımıyla gerçekleşen program açılış konuşmalarıyla devam etti. 300’den fazla iş adamının katılım sağladığı programda, MÜSİAD INVEST’in yatırım enstrümanları ve sahip olduğu ağ tanıtıldı. Programa katılım sağlayan ülke heyetleri ve MÜSİAD’lı iş insanları arasında B2B görüşmeler yapıldı.

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı açılış konuşmasında, MÜSİAD INVEST markasıyla MÜSİAD’ın öncelikli hedeflerinden bahsederek, “MÜSİAD’ın global tecrübesinin bir çıktısı olan INVEST ile Türkiye’deki yatırım ortamını zenginleştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Nitelikli bir ticaret ağı kuruluyor

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı konuşmasında, MÜSİAD INVEST sayesinde nitelikli bir uluslararası ticaret ağının da oluştuğunu belirterek, bu ağ ile Türkiye’nin yatırım iklimine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti.

Asmalı konuşmasında şunlara değindi: “MÜSİAD INVEST sayesinde yalnızca ülkemizde değil, dünyanın pek çok bölgesinde birçok farklı sektörde ve alanda MÜSİAD’ın engin tecrübesinden faydalanmak mümkün olacak. Ofislerimizde; şirket kuruluşu, vergi ve muhasebe, denetim gibi mali konulardaki danışmanlıkların yanında; şirket birleşmeleri ve devirleri, yeni çıkan kanun ve mevzuatlara dair hukuki konularda danışmanlık gibi çeşitli hizmetlerden de faydalanabileceksiniz. Ayrıca, imalat sanayi, tarım, enerji, gayrimenkul sektörleri ile sağlık ve turizm gibi hizmet sektörüne yönelik sektörel pazar araştırmaları, yatırım danışmanlığı, ÇED, yatırım teşvikleri gibi konularda sektörel danışmanlık hizmetleri de yine burada verilecek. Bunların yanında; sanal ofis, marka ve patent, insan kaynakları, eğitim, gümrük ve lojistik, IT, tanıtım, sigorta, fuarcılık, turizm, çeviri ve tercümanlık gibi kurumsal hizmetleri de MÜSİAD INVEST ile almak mümkün olacak.”

Genel Başkan Asmalı, Türk Cumhuriyetler teması altında birleştirdikleri programın da özetine değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye, küresel ticaret ağının tam ortasında yer aldığı gibi, aynı zamanda birçok ticari rotanın da transit güzergâhında bulunmaktadır. Ülkemizin dış ticaret hacmi, her geçen gün artış gösterirken; özellikle Türk Cumhuriyetleriyle gerçekleştirdiğimiz ticaret, her yıl belirgin şekilde karşılıklı olarak artmaktadır.

Bizler, MÜSİAD’ın kurumsal hafızasından faydalanarak, ticari bağlarımızı güçlendirmek adına Türk Cumhuriyetlerinden iş insanlarının bizimle birlikte yol yürümesini çok önemli buluyoruz. Bu nedenle, yatırım potansiyeli bulunan uluslararası yatırımcıları, MÜSİAD üyeleri ile buluşturmak için MÜSİAD INVEST Uluslararası Yatırım Networking Toplantılarımızı ilerleyen dönemlerde de düzenlemeye ve bu toplantılarımızdan çok olumlu geri dönüşler almaya devam edeceğiz inşallah.”

MÜSİAD INVEST güvenilir bir aracı olmayı başardı

MÜSİAD INVEST Başkanı Serhat Kısakürek yaptığı konuşmasında, MÜSİAD INVEST’in güvenilir bir aracı olmayı başardığını belirterek, ana hedeflerinin Türkiye’nin yatırım iklimine katkı sağlamak olduğunu vurguladı. Konuşmasında Kısakürek:

“Dinamik ve sağlam ekonomisiyle Türkiye, uluslararası doğrudan yatırımlar çekmek için yatırımcı dostu politikalar ve geniş yetenek havuzunun yanı sıra küresel pazarlara erişim sunmaktadır. Türkiye’nin jeostratejik konumu, üretim kabiliyeti, genç ve dinamik nüfusu ve gelişmiş lojistik altyapısıyla, çok uluslu şirketlerin üretim faaliyetlerinin Ar-Ge merkezleri, tasarım ekipleri, satın alma ofisleri, lojistik üsleri ve bölgesel yönetim merkezleri ile desteklendiği bölgesel bir güç merkezi hâline gelmiştir. Bu doğrultuda MÜSİAD INVEST olarak bizde Türkiye’nin bu iklimine katkı sağlamak için faaliyetlerimize ara vermeden devam ediyoruz.” diye konuştu.
 

Bakmadan Geçme