• Haberler
  • Gündem
  • Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adaylığından çekildi

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adaylığından çekildi

14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan Genel Seçimler öncesi Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıkladı. İnce, 'Bunu memleketim için yapıyorum. Bahaneleri kalmasın.' Açıklamasında bulundu.

Muharrem İnce, özel hayatı ile ilgili kendisini hedef alan iddiaların ardından partisinin genel merkez binası önünde basın açıklamasında bulundu.

Memleket Partisi'nin Türkiye'nin geleceği için önemli olduğunu söyleyen İnce, partisinin Meclis'te bulunması gerektiğini savunarak her evden bir oy istedi.

Konuşmasının devamında İnce: "Siyasi kariyerime 15 yaşında başladım. O günden bu yana afiş astım. 5 dönem milletvekilliği yaptım. 40 yılın üzerindedir siyasette mücadele ediyorum. Son 45 günde gördüklerimi on 45 senede görmedim.

Sahte dekontlar, sahte jipler, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler. İsrailli bir porno sitesinden görüntüyü kesiyor. Benim kafayı kesiyor, oraya koyuyorlar. Böyle bir iftirayı cumhuriyet tarihi boyunca değinmedi. Bir tanesi çıkıp bu emniyet nerede. 45 gündür itibar suikastı yapılıyor saldırılıyor.

Benim böyle bir görüntüm yok ki. Benim böyle bir ses kaydım yok. Bu özel hayat değil, bu iftira. Gazetecinin birisi gerçek ya da montaj yazıyor fark etmez diyor. Türkiye Cumhuriyet Devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Bu ülkenin savcısı, bu ülkenin medyası, bu ülkenin emniyeti benim itibarımı koruyamamıştır.

Bu itibar suikastı yapılırken bu ülkenin savcılarının ortaya çıkmamasını anlamış değilim. Kamyoncu şerifin oğlu fizik öğretmeni Muharrem İnce'yim. Benden başka mal varlığını açıklayan yok. Ne kadar kaçak FETÖ'cü varsa yurt dışından saldırıyor. Döne döne vuruştum bunlarla.

Pazar günü sandığa gideceğiz. Memleket Partisi mutlaka o Meclis'te olmalıdır. HDP var, DEVA'lılar Gelecek Partililer var, Atatürk'ün sigortası Memleket Partisi'dir. Memleket Partisi'ne her evden bir oy istiyorum. Bu atılan iftiralara Saray'dan para aldı çekilemez diyenlere. Bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. Benim bu kumpaslardan korktuğum yok. Adaylıktan çekiliyorum.

Bunu memleketim için yapıyorum. Bir kanal açmaya çalıştım. Seçimi kaybettiklerinde bütün suçu bize atacaklar. Hiçbir bahaneleri kalmasın. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum."

Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini açıklamasının ardından, Memleket Partisi Genel Merkezi önünde toplanan partililerden basın mensuplarına tepki geldi. İnce destekçileri, basın mensuplarına “Sizin yüzünüzden” dedi.
 

Bakmadan Geçme