MSB duyurdu! 23 hedef daha imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak ve Suriye Kuzeyi'ne gerçekleştirilen hava harekâtları ile ilgili yaptığı açıklamada 23 hedefin daha etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Geçtiğimiz gündeler 9 şehit veren Türkiye, şehitlerin kanını yerde koymamakta kararlı. MSB tarafından başlatılan hava harekatlarına bir yenisi daha eklendi. Irak ve Suriye Kuzeyi’ne gerçekleştirilen hava harekâtlarında 23 BTÖ ait hedef imha edildi.

Operasyonlarla ilgili açıklama yapan MSB: “PKK/YPG/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek; Irak ve Suriye kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyindeki Metina, Gara, Hakurk ve Kandil bölgeleri ile Suriye kuzeyinde bulunan terörist hedeflerine 15 Ocak 2024, saat 22.00’de Hava Harekâtları icra edildi. İcra edilen Hava Harekâtları ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerinde bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, tünel, mühimmat/malzeme deposu, ikmal malzemeleri ve terör örgütü tarafından gelir elde etmek maksatlı kullanılan tesislerden oluşan 23 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen bu harekâtlarda, azami oranda yerli ve millî mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekâtlar sırasında; masum insanların, dost unsurların, tarihî ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.” İfadelerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme