Minik öğrencilerden anlamlı proje

Sinop'ta minik öğrenciler polisler ile birlikte anlamlı bir projeye imza attı. Gelirleri şehit ve gazi ailelerine bağışlanmak üzere kurulan stantta kendi emekleriyle hazırladıkları resim çerçevelerini ve sukulent bitkilerini satan minikler büyük takdir topladı.

Sinop Zübeyde Hanım Anaokulu ile Sinop Emniyet Müdürlüğü’nün iş birliğinde “Hayata Güvenle Gülümse” etkinliği gerçekleştirildi. Dün Hükümet Meydanı’nda gerçekleşen etkinlikte minik öğrenciler, polis ekipleri ile birlikte kendi emekleriyle hazırladıkları resim çerçevelerini ve sukulent bitkilerinin satışını yaptı. Tüm çerçeve ve sukulentlerin satıldığı etkinliğin gelirleri şehit ve gazi ailelerine bağışlandı.

Etkinlikte konuşan Sinop İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, “Zübeyde Hanım Anaokulundan öğretmenlerimiz bize geldiler ve birlikte nasıl bir şey yapabiliriz diye sordular. Amaç çok ulvi bir amaç. El ettikleri gelirleri şehit ve gazi ailelerine bağışlamak istediklerini söylediler. Biz de projeye destek olduk ve çocuklarla birlikte biz de saksılara sukulent dikerek bugün satışını yaptık. İl Milli Eğitim Müdürümüze, Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürümüze ve hocalarımıza, velilerimize, tabii ki çocuklarımıza ve etkinlikte bizi yalnız bırakmayan tüm Sinoplulara çok çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarla güzel vakit geçirdiğimizi düşünüyoruz. Onlar da el emeği göz nuru yaptıkları şeyleri sergileyip satarak beğeni kazandıklarının farkındalar. Onlara da bu işi özendirmiş olduk ve bir anlam kattık. Katılım sağlayan destek olan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Yusuf Haskılıç da etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında “Bugün bu etkinliğimizdeki gelirleri Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Derneğine bağışlanacak. Bana göre çıktığımız bu yol güzel bir yol. Bu etkinliği yapan Dilek Hanım’a, öğrencilere ve değerli velilerimize çok teşekkür ediyorum. Herkesin kesesine bereket” ifadelerini kullandı.


 

Bakmadan Geçme