MHP Milletvekili Adayı Karakoç Dora: Rakip olmaya değil, ekip olmaya geldik

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş 1'inci sıra Milletvekili Adayı Zühal Karakoç Dora, kentte görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi. Karakoç Dora, burada yaptığı konuşmasında rakip olmaya değil, ekip olmaya geldiklerini söyledi.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci dönem Milletvekilliği seçimleri öncesi Kahramanmaraş’ta seçim çalışmalarını yürüten MHP 1’inci sıra Milletvekili Adayı Zühal Karakoç Dora, Ramazan Bayramının 3’üncü günü kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Basın mensuplarının bayramını tebrik eden MHP Milletvekili Adayı Karakoç Dora, burada yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz 12 Şubat’ı yaşadık ve alnımızın akıyla çıktık. Hiçbir destek görmeden bunu kendimiz yaptık ve başardık. Aynı zamanda başka şehirlere de yardıma koştuk, biz böyle bir toplumuz. Yaşadığımız afette bunu yine gösterdik. Fakat elbette ki, dönem o zamanki dönem değil. Devletimizin bütün kurumlarıyla gücünü sahada gördüğümüz hissettiğimiz bir dönemdeyiz. Siyaset de bunun aracı mekanizmasıdır. Hizmet almanın Kahramanmaraş’ı kalkındırmak için yapılacak yatırımların, projelerin hızlı bir şekilde katma değere dönüştürülmesi noktasında aracı mekanizmadır. Bugüne kadar siyasetin içerisinde halktan yetki alarak bunu yapma yetkim olmadıysa da 10 yılı aşkın bürokrat olarak elimizden gelen gayretle maddi manevi neler yaptığımız da çok şükür saha da biliniyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin milli iradenin sembolüdür

Hem sizlerin hem de siz değerli basın mensuplarımız vasıtasıyla başta Kahramanmaraşlı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın hem Ramazan bayramını, hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Milli iradenin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün bugün. Kurtuluş savaşı devam ederken en çetin şartlarda Türk Milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı hepimiz için bir yıl dönümü.

Türkiye’de birçok afet bölgesinde görev yaptım

6 Şubat Asrın Felaketinin ilk anından itibaren gerekli yardım ve hizmetlerin sahaya ulaşabilmesi için bütün imkânları seferber ettik. İlk yetmiş iki saatte Kahramanmaraş’a ulaşacak yardımları yönlendirilmesinden, tutun da arama kurtarma çalışmalarının koordinasyonuna kadar her bir bireye ulaşmaya bir şeyler yapmaya gayret gösterdim. Kimsenin hakkını gasp etmeden 11 ilimizde her vatandaşımızın yanında olmaya gayret ettik, fakat Kahramanmaraş’ı da önceleyerek hareket etmek zorundaydım, çünkü ben Türk Milliyetçisi olduğum kadar Kahramanmaraş milliyetçisiyimdir. İlk üç günde AFAD Koordinasyon Merkezinde canlı olarak fiilen durumu takip ederek gücümüz yettiği ölçüde eksikleri gidermeye çalışarak elimizden gelen gayreti gösterdik.

Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli başkanlığında Cumhur ittifakı olarak 14 Mayıs seçimlerinden büyük bir zaferle çıkacağımıza şüphemiz yoktur. Yüce milletimiz her zaman yüksek iradesiyle devletin bekasından yana olmuştur. Milletimizin kaç kişi oldukları dahi bilinmeyen bir masadan yana olmayacaklarına ve Cumhur İttifakından yana olduğuna saha ziyaretlerimizde de şahit oluyoruz.”

Gazetecilerin kendisine yönelttiği sorulara da cevap veren Karakoç Dora, konuşmasında ortak akıl vurgusu yaptı.
 

Bakmadan Geçme