Kuzey ilçelerinde dezenfeksiyon çalışmaları sürüyor

Asrın felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş'ta meydana gelebilecek salgın hastalıkların önüne geçerek halk sağlığının korunması noktasında şehir merkezinin yanı sıra Afşin, Elbistan, Ekinözü ve Nurhak'ta da ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları sürüyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Şehrin ihya ve inşası noktasında kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde yoğun gayret gösteren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinin yanı sıra ilçelerde ve kırsal mahallelerde de çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. 

Meydana gelebilecek salgın hastalıkların önüne geçerek halk sağlığının korunması noktasında şehrin kuzey ilçelerinden Afşin, Elbistan, Ekinözü ve Nurhak’ta ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulamaları gerçekleştiriliyor. 

Geçici barınma merkezi, lavabo ve duş alanları, kamu binaları, cami, kütüphane ve misafirhane gibi ortak kullanım alanlarında yoğun bir şekilde sürdürülen ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarıyla, meydana gelebilecek salgın hastalıkların önüne geçilerek halk sağlığının korunması hedefleniyor. 

Kuzey İlçeleri Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ortak kullanım alanlarında gerçekleştirilen ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulamalarının kesintisiz bir şekilde devam edeceği belirtildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN